Shadow

Facebook’ta ‘chat’ başlıyor

Faceebook, yarından itibaren anında iletişim sistemi başlatcağını duyurdu. Facebook üyeleri artık kendi aralarında, gerçek zamanlı mesajlaşabilecek.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, anında ileti sistemini başlatıyor. 69 milyon üyesi ile sosyal paylaşım sitelerinin en büyüğü olan Faceebook yarından itibaren anında iletişim sistemi başlatcağını duyurdu. Facebook üyeleri artık kendi aralarında, gerçek zamanlı mesajlaşabilecek.

Facebook üyeleri bundan sonra kendi listelerideki diğer üyelerin online olup olmadıklarını anında görebilecekler ve online üyelerle anında mesajlaşabilecekler. Facebook anında mesaj sisteminde üyeler sadece bire bir chat yapabilecek.

Facebook Chat’in ABD ‘de 80 milyon üyesiyle en popüler olan AOL’in pazarını büyük ölçüde etkileyeceği, 110 milyon üyeli Myspace chat’in de Faceebook’un anında mesaj sistemine geçmesinden oldukça etkileneceği belirtildi.

Facebook chat öncelikle Stanford, Berkeley, Harvard, Yale ve Brown gibi networkler arasında uygulamaya geçtikten sonra diğer networklerde de başlatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir