Shadow

Facebook Zaman Tüneli’nden kurtulmak mümkün mü?

Facebook’un yakın zamanda devreye aldığı profil sayfalarının yerini alan Zaman Tüneli (Time Line) uygulamasını ben de dahil bir çok kişi sevmedi. Önceden Facebook profilimizde sadece son 10-15 kayıt gözükürken, geçmişe gitmek zahmetliyken, şimdi Zaman Tüneli sayesinde tüm geçmişimiz didik didik edilebiliyor.

Her ne kadar temizlik yapsam, gizlilik ayarlarını elden geçirsem de memnun olduğumu söyleyemem. Hatta bu nedenle Facebook’taki kişisel profilimi aktif olarak kullanmıyorum. Sadece bu blog için açılan sayfa ile paylaşımlarıma devam ediyorum.

Tam da böyle bir zamanda, Zaman Tüneli’yle ilgili memnuniyetsiz bir kitle oluşmuşken, siber saldırganlar da bu zaafı kullanarak saldırılar düzenliyor. Bu nedenle öncelikle Zaman Tüneli’nin kaldırmak, bu uygulamadan eski profil sayfasına geri dönmenin (en azından şimdilik) mümkün olmadığını bilmek gerekiyor.

Nitekim, güvenlik şirketi ESET de bugün bir açıklama yaparak Facebook Zaman Tüneli’nden kurtulmayı vaad eden çözümlere karşı dikkatli olma çağrısı yaptı. Siz siz olun, Zaman Tüneli’nden kurtulmayı vaad eden her şeyden uzak durun!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  'Han Savaşları'nda yeni dönem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir