Shadow

Facebook ve Hotmail’i görev çubuğuna sabitleyin!

Internet Explorer 9’un site sabitleme özelliği sayesinde Facebook ve Hotmail masaüstünüze taşınıyor, üstelik yeni bir bildirim ya da e-postanız olduğunda Internet Explorer sizi uyarıyor.

Windows 7 için özel olarak geliştirilmiş olan Internet Explorer 9, temiz ve sade arayüzü ile en sevdiğiniz web sitelerinin içeriklerini ön plana çıkarmakla kalmıyor, sık kullandığınız sitelere tek tıkla erişebilmeniz için onları PC’nizin masaüstüne taşıyor.

Internet Explorer 9’un site sabitleme özelliğinden faydalanmak için tek yapmanız gereken, sabitlemek istediğiniz site açıkken adres çubuğunda yer alan site logosunu ya da açık olan sekmeyi Windows 7 görev çubuğuna sürüklemek. Bunu yaptığınızda siteyi, öncesinde tarayıcıyı bile açmaya gerek kalmadan, tek tıkla erişilebilecek şekilde masaüstünüze taşımış oluyorsunuz.

Internet Explorer 9’un sabitleme özelliği sayesinde, Hotmail ve Facebook’u da çok daha etkin şekilde kullanmanız mümkün, çünkü bu sitelerin Internet Explorer’a özel sıçrama listeleri sayesinde hem tarayıcınızı bile açmadan istediğiniz sayfaya tek tıkla ulaşabiliyor, hem de Facebook’taki bildirimler ve Hotmail’deki yeni e-postalarınızdan anında haberdar olabiliyorsunuz.

Örneğin, Hotmail’i görev çubuğunuza sabitlediğinizde, ikona sağ tıklayarak menü üzerinden gelen kutunuz veya takviminize direkt  gidebilirsiniz. Üstelik site arka planda açıkken yeni e-posta aldığınızda Internet Explorer, Hotmail ikonunu değiştirir ve sizi yeni e-postadan haberdar eder.

Aynı özellikleri Facebook ile de kullanmanız mümkün. Tarayıcınızın adres çubuğundaki Facebook ikonunu veya Facebook sekmesini tutup görev çubuğuna çekerek Facebook’u Windows 7 görev çubuğuna sabitleyebilir, bu şekilde hem Facebook’un farklı bölümlerine anında tek tıkla ulaşabilir, hem de yeni bildirimlerinizden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Tivibu iyi güzel de bir de 'uygulama'sı olsaydı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir