Facebook, FriendFeed’i satın aldı

Dünyanın büyük sosyal ağı Facebook, son dönemlerin yıldızı parlayan sosyal paylaşım platformu FriendFeed‘i satın aldı. Facebook’tan yapılan açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak, tüm FriendFeed çalışanlarının Facebook‘a katılacağı ve FriendFeed’in dört kurucusunun Facebook’ta mühendislik ve ürün ekipleri üzerinde üst düzey görevler alacağı belirtildi.

FriendFeed, Google’da Gmail ve Google Maps gibi ürünlerin geliştirilmesinde önemli roller oynamış Bret Taylor, Paul Buchheit, Jim Norris ve Sanjeev Singh adlı mühendisler tarafından Ekim 2007’de kurulmuştu.

FriendFeed cephesinden yapılan açıklamada ise, “Facebook’un FriendFeed’i satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. FriendFeed takımı, çok yetenekli Facebook ekibinin bir parçası olmak gurur duyar. Facebook ve FriendFeed ortak bir vizyonu paylaşıyor.” denildi.

FriendFeed’in kurucusu Bret Taylor, anlaşmayla ilgili olarak, Facebook’la ortak bir vizyonu paylaştıklarını belirtirken, FriendFeed’in bir başka kurucusu eski Google mühendisi Paul Buchheit ise, anlaşmadan dolayı heyecanlı olduklarını söylüyor. California merkezli FriendFeed’in şu anda 12 kişilik küçük bir ekibi bulunuyor.

Satınalmanın mali bedeliyle ilgiliyse taraflar açıklama yapmaktan kaçındı.

Konuyla ilgili iki şirketin açıklamalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

http://blog.friendfeed.com/2009/08/friendfeed-accepts-facebook-friend.html

http://www.facebook.com/press/releases.php?p=116581

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir