Shadow

Evde sakal bakımı nasıl yapılır?

evdesakalbakiminasilyapilir

Koronavirüs nedeniyle insanların alışkanlıklarında çok büyük değişimler oluşmuştur. Bunlardan bir tanesi de kuaför ve berber alışkanlıklardır. Sakal bakımına özen gösteren erkekler sakallarının daha bakımlı olabilmesi için kuaförden yardım alırlar. Fakat bazı durumlarda kuaföre gidermeyebilirler. Bu sebeple evde yapacağı sakal bakımlarıyla kendi bakımlarını sağlayabilirler.

Bakımlı ve güçlü sakalları sahip olmak isteyenler mutlaka bakımlarına dikkat etmelidir. Sakal bakım yağlarıyla sakallarının daha bakımlı olmasına yardımcı olabilmektedirler. Bazı erkekler saçlarından çok sakallarına özen göstermektedir. Evde bakım yaparken sakal yağı kullanmakla birlikte sakallarında taranması gerekmektedir. Sakallarınızın daha yumuşak olması için şampuanlardan destek alabilirsiniz. Bu şekilde evde sakal bakımını sağlayabilirsiniz.

Sakal bakımı yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Erkekler kuaförlere gidemedikleri durumlarda sakal bakımlarını evde yapabilmektedir. Fakat sakal bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur.

Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Sakallarınızı uzatmaya karar verdiğiniz zaman cildinizi de unutmamanız gerekmektedir. Cildin uzun süre sakalla kaplı kalması cilt bakımının yapılmaması tahrişlere neden olabilmektedir.
  • Sakal Bakımlarını ihmal eden kişiler sakallarının kepeklenmesine, pullanıp kaşınmasına neden olabilmektedir bu konuya da çok dikkat edilmelidir.
  • Sakalların ara ara taranması son derece önemlidir. Belli aralıklarla sakalların tımar edilmesi gerekmektedir. Kıl köklerini taramak sakalları eğitmeye yardımcı olur. Bu da estetik bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır.

Sakal bakım yağı nasıl uygulanır?

Erkekler nasıl ki saçları için bakım yapıyorsa sakalları içinde bakım yapmalıdır. Sakal bıraktıktan sonra sakalların daha etkileyici görünmesini sağlamak için bakım yağlarından faydalanabilmektedir. Bunun için üretilen çok fazla sakal bakım yağı bulunmaktadır. Sakal bakım yağınızı gündüz ve akşamları kullanabilirsiniz. Etkisini artırmak istiyorsanız gözeneklerinizin açık olduğu saatlerde uygulayabilirsiniz. Avucunuza çok az damlatın, avuç içerisine yaydıktan sonra sakallarınıza sürün. Bu şekilde düzenli bir bakım sağlayabilirsiniz.

Sakal bakım yağı ne işe yarar?

Sakal bakım yağı, cildinizin nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca cildi yatıştırır ve sakallarınızı daha yumuşak bir şekilde çıkarmaktadır. Bakımsız kabarık görünümlü sakallar estetik görünümünüzün önüne geçebilmektedir. Bunun oluşmaması için sakal bakım yağlarının düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Sakal bakım yağları sakallarınızı daha parlak ve canlı göstermektedir. Bu da dışarıdan daha şık görünmenize yardımcı olmaktadır. Fakat bunun için doğru ürünleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Eğer ki hangi sakal yağını kullanacağınızı bilmiyorsanız kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Sandal ağacı, sedir ağacı ve okaliptüs temel yağlarından oluşan sakal bakım yağları çok faydalıdır.

Bu içerik Sakal Baba web sitesindeki bilgilerden derlenerek hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir