Shadow

Evde saç-sakal tıraşı için dört seçenek

Salgın döneminde saç ve sakal tıraşını evde yapmak zaruri bir trend haline geldi. Bu yazıda saç-sakal tıraşını evde yapmak isteyen ve uygun ürünü tercih etmek için kararsız kalanlara dört farklı seçenek öneriyorum.

traş makineleri

MELİH BAYRAM DEDE

Koronavirüs salgını nedeniyle sağlığımızı korumak için büyük çaba gösteriyor ve tedbiren kuaförlere daha az gitmeye çalışıyoruz. Her ne kadar hijyen açısından önlem alınsa da gözden kaçan küçük bir ayrıntı Koronavirüs bulaşmasına neden olabilir. O nedenle saç ve sakal tıraşlarını becerebilenler kendileri yapmaya ya da bu konuda aile bireylerinden birinden yardım almaya çalışıyor. Bu noktada da evde kendi başımıza saç ve sakal tıraşımızı yapmamızı kolaylaştıran teknolojik ürünler öne çıkıyor.

Daha önce sadece saç kesebilen elektrikli tıraş makineleri kullanılırken şu anda birçok tıraş makinesinin çok fonksiyonlu olarak geldiğini görüyoruz. Saç ve sakal tıraşının yanında kulak ve burun kıllarını alma, sakal şekillendirme, ıslak tıraş yapabilme gibi birçok özelliği artık tek bir cihazda bulabilmek mümkün. Saç ve sakal tıraşını evde yapmaya niyetlendikten sonra bu konuda uygun bir cihaz arayışı baş gösteriyor.

Öncelikle benzer ürünler kullanan bir tanıdığımız varsa ona başvuruyor ve internet mağazalarında uygun ürünü aramaya başlıyoruz. Bu konuda marka ve model olarak çok sayıda seçenek var. Bu yazımda satın alma kararınıza yardımcı olabilmek amacıyla MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı marka saç-sakal tıraş makinesi öneriyorum. Hazırsanız hemen başlayalım:

PHILIPS OneBlade Pro

Sakal tıraşı ve şekillendirmesi için Philips OneBlade Pro tercih edilebilecek seçenekler arasında. Her uzunluktaki sakalı şekillendirmekte kullanabileceğiniz ürün, ister kuru, ister ıslak olarak sorunsuz çalışabiliyor. Farklı uzunluk ayarına sahip taraklarla gelen bu pratik tıraş makinesi, şarj edilebilir Li-Ion pil ile çalışıyor ve 1 saatlik şarjla 60 dakika kullanılabiliyor. Pili zayıfladığında ise LED göstergesi sizi uyarıyor. Çift taraflı bıçaklara sahip olan ürün bu sayede sakal şekillendirirken size zaman kazandırıyor. Üretici firma bıçakların 4 ayda bir değiştirilmesini öneriyor.

WAHL Groomsman Pro

Saç ve sakal kesme, sakal ve bıyık düzeltme, kulak ve burun kıllarını temizleme gibi birçok fonksiyona sahip olan WAHL Groomsman Pro, geniş bir aksesuar setiyle geliyor. Değiştirilebilir 4 farklı başlığa sahip olan ürünle birlikte, tarak, temizleme fırçası, cihazın bakımı için yağ veriliyor. Ürün, hassas derecede yakın kesim için özel bir başlığa da sahip. WAHL Groomsman Pro, yüksek karbonlu çelik bıçak setiyle profesyonel bir tıraş deneyimi sunuyor. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilen ürün, tek şarjla 60 dakika çalışabiliyor. Ürünün şarj süresi ise 12 saat.

BRAUN BT3221

BRAUN firmasının BT3221 model saç ve sakal sekillendiricisi, ömür boyu keskinliğini koruma garantisi veren bıçaklarla geliyor. Ürün, farklı sakal veya saç modelleri oluşturmakta kullanılabilecek 0,5 mm ile 10 mm arasında 20 uzunluk ayarı sunuyor. Bunu da farklı başlıklar takıp çıkarmak yerine hassas kadranıyla sağlıyor. Kadranın saate benzer başlığını çevirerek istediğiniz kesim ayarını kolayca yapabiliyorsunuz. On saat içinde şarj edilebilen BRAUN BT3221, tek şarjla 50 dakika kullanım ömrü sunuyor.

Remington Groom Kit

Vücut tüylerinizi istediğiniz her an kontrol altına tutmanızı sağlayan çok yönlü bir ürün olan Remington Groom Kit, farklı boylarda beş adet tarakla geliyor. 1.5, 3, 6, 9 ve 12 mm uzunluğa sahip bu tarakları saç veya sakal kesimi için kullanabilirsiniz. Ürünle birlikte ayrıca kulak ve burun kıllarını temizlemek için başlık da veriliyor. Çelikten daha dayanıklı olan titanyum kaplı bıçaklara sahip olan ürün, tek şarjla 40 dakika kullanım ömrü sunuyor. Şarj süresi ise 16 saat. Şarj standıyla gelen üründe şarj seviyesini gösteren ışık da mevcut.

120 Hz ekran, 4160 mAh batarya, 33W süper hızlı şarj | POCO X3 NFC incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.