EUROPAGES: İhtiraslı şirketlerin vazgeçilmez ortağı biziz

Şirketten şirkete arama motorlarından biri olan EUROPAGES, bügün hizmetlerini kullanan şirketlere, Avrupa içerisinde ve diğer kıtalarda uluslararası bir konum ve optimum görünürlük sunduklarını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, 35 farklı ülkeden gelen 1.5 milyon şirketi tanımlandığı belirtildi. EUROPAGES’in 26 dilde yayınlandığı ve müşteriler ilanlarını 15 dilde yayınlama seçeneği sunulduğu ifade edildi

EUROPAGES, websitesinin sınıflandırılması ve optimize edilmesi için çeşitli işlemler uyguladı, böylece müşterilerin görünürlüğüde arttmış olmakta. Site adeta tarayıcılarının geçişini maksimize etmek ve sıralamayı geliştirmek amaçlı sürekli güncelleniyor.

EUROPAGES ayrıca sıralamayı daha da etkinleştirmek için, müşterilerine kullanmaları gereken anahtar kelimeleri öneriyor. Örneğin: Genel kelimeler yerine daha belirli kelimeleri kullanmaları.

EUROPAGES Marketing Müdürü Patrick Buisson, “Yüzlerce ortağımızın arama motoru olan EUROPAGES’i sitelerine kattıkları için, müşterilerimizin görünürlüğü artıyor. Tabii, bu Google üzerinden EUROPAGES’in PageRank’ini geliştirmeye yardımcı oluyor. EUROPAGES, Lycos, Bing, Rus arama motoru Yandex, Çin arama motoru Baidu gibi diğer ulusal arama motorları için sitesini optimize etmeyi hedefliyor.” diyor.

Sadece rakamlara dikkatli bir şekilde bakılırsa, EUROPAGES’in süreklilik içerisinde büyüdüğünü görmek mümkün: Yılın ilk 8 ay için veriler şöyle:

  • Trafik , 2008’de 1,2 milyondan 2009’da 3,5 milyon tekil ziyaretci sayısına ulaştı.
  • Toplam sayfa ziyareti 2008’de 72 milyon, 2009’da ise 112 milyon.
  • Bakılan reklamlar 2008’de 209 milyon, 2009’da ise  425 milyon oldu.
  • Müşterilerin sitelerine yönelik ‘clicks out’ler  2008’de 2,8 milyon, 2009’da 7,2 milyon oldu.

Şirketin açıklamasında, “Kendi sınırları dışında başarılı olmak isteyen ihtiraslı şirketler için, EUROPAGES kesinlikle vazgeçilmez bir ortakdır.” ifadesi dikkat çekiyor.

Yerel bir sürümünü isteyen işletmelerin artan istekleri onunde, bir kaç ay önce EUROPAGES sitesinin ulusal versiyonunu online olarak sunulduğu ifade edilen açıklamada, “Kendi ülkelerine görünürlüklerini sınırlamak isteyen şirketler, ilan satın aldıklarında yerel bir görünürlük istediklerini belirtebilirler. Bu durumda, ilanları bir versiyonda yayınlanılıyor, diğer 26 versiyonlarda yer almıyor. Kısa bir süre önce; İtalya’da gerçekleşen bir tekliftir. Bu yöntem, 4 ay içerisinde Alpes bölgesinin (Fransa-İtalya) sınırlarında bulunan müşterilerimizin sayısını arttırdı. Bu başarıdan yola çıkarak, Fransa için ve Europages.fr sitesi için EUROPAGES’in ‘ulusal’ versiyonu 1 Eylül tarihinde başlatıldı.” deniliyor.

EUROPAGES, Avrupa içinde alım satımları kolaylaştırma amaçlı bir B2B (şirketten şirkete) rehber. Bu nedenle EUROPAGES, Avrupa’daki 25 milyon şirket arasından ihracat-ithalat alanında en dinamik olan ve 21 farklı sektörde faaliyet gösteren 900.000 şirketi kapsıyor.

http://www.europages.com/ 26 dilde mevcut: Fransızca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Hollandaca, İsveççe, Danimarkaca, Fince, Macarca, Lehçe, Portekizce, Slovence, Türkçe, Yunanca, Rusça, Norveççe, Romence, Estçe, Çekçe, Litvanyaca, Letonca, Bulgarca, Çince ve Arapça.

Hissedarları, Avrupa’nın üç ana Sarı Sayfalar editörleridir: SEAT Pagine Gialle (Torino, İtalya), Yell Publicidad (Madrid, Ispanya) ve DeTeMedien (Deutsche Telekom – Frankfurt, Almanya). Europages 20 ülkeden gelen ve 16 dil konuşan toplam 160 kişiden oluşmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir