eTR Ödülleri’nde geri sayım

2003 yılında, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) işbirliğiyle ‘Bilgi Toplumu ve eTürkiye kavramlarını gerçekleştirmek amacıyla düzenlenmeye başlanan ‘eTürkiye (eTR) Ödülleri’ 2008 başvuruları için son gün 20 Ekim Pazartesi günü olarak duyuruldu.

Bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin en önemli kavramlarından biri olan eDevlet uygulamalarının yaygınlaşması amacıyla bu sene 6.sı düzenlenen eTR Ödüllerinde ‘Kamudan Kamuya e-Hizmetler’, ‘Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler’ ve ‘Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler’ kategorileri bulunuyor.

AB Lizbon Stratejisi’nde belirtilen ‘2010 yılına kadar en rekabetçi ve en dinamik bilgiye dayalı ekonomi olma’ hedefine hizmet edecek politikaların önemli bir parçası olan ‘e-Dönüşüm Türkiye Projesi’ kapsamındaki e-TR Ödülleri, 2003 yılından itibaren TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) önderliğinde düzenleniyor.

eDevlet’in bilgi toplumuna dönüşüm sürecindeki en önemli kavramlarından biri olarak kabul edilmesi ve yaygınlaşan uygulamalarıyla verimlilik ve kaliteyi artırması düşüncesi eTR ödüllerinin çıkış noktası oldu.

6. eTR Ödülleri ve Kongresi ise 2 Aralık 2008 tarihinde, Ankara’da, Sheraton Convention Center’da gerçekleştirilecek.

http://www.etrodulleri.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir