Shadow

En popüler webcam modelleri hangileri

webcam

MELİH BAYRAM DEDE

Bilgisayarımızda yerleşik olarak gelen kameralar, günlük iletişim ihtiyaçlarımız için yeterli gelebilir. Ancak daha yüksek kaliteli iletişim kurmak istediğimizde harici bir kamera satın alma gereği duyarız.

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarımıza kolayca takabileceğimiz “webcam” adı verilen bu ürünler, kısa sürede kurulabiliyor ve hemen kullanıma hazır hale gelebiliyor.

Bu kameralar, masaüstü bilgisayarınızın monitörünün üzerine ya da dizüstü bilgisayarınızın ekranının hemen üzerine kolayca sabitlenebilecek şekilde üretiliyor. Kameranın görüş açısı ise istenildiği gibi ayarlanabiliyor.

Bazı modeller sizi görüşmeleriniz sırasında takip ederek, her zaman görüntünün odak noktasında kalmanızı sağlıyor. Bu kameraların farklı marka ve modellerde, farklı yeteneklerde çok sayıda alternatifi bulunuyor.

Uzaktan çalışma, video konferans, uzaktan eğitim ya da internetten canlı yayın gibi farklı amaçlarla kullanılabilen bu web kameralardan satın almayı düşünenlere yardımcı olmak amacıyla en popüler modelleri listeledim. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

Logitech Brio 4K Yayıncı Webcam

İnternet yayıncıları ve profesyonel çalışanlar için üst seviye bir kamera olan Logitech firmasının Brio Stream adlı ürünü, 4K görüntü kalitesi sunmasıyla dikkat çekiyor. Otomatik gürültü engelleme ve otomatik ortam ışığı ayarlama özelliğine sahip olan Logitech Brio Stream, Logi Tune uygulamasıyla fitre seçenekleri ve üç farklı görüntüleme alanı gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Ürünü iş amaçlı kullananlar, takvim ve Logi Dock entegrasyonu sayesinde görüntülü toplantıları daha kolay takip edebiliyor.

Microsoft LifeCam Cinema Webcam

Bir başka alternatif de Microsoft firmasının ClearFrame görüntü işleme teknolojisine sahip LifeCam Cinema adlı web kamerası. 720p sensör ile saniyede 30 kareye varan hızla gerçek yüksek çözünürlüklü (HD) kalitede video kaydeden ürün, görüntü ve ses kalitesi olarak tatmin edici sonuçlar veriyor. Görüntüleri keskinleştiren özel bir teknolojiye sahip olan ürün, gürültü önleyici mikrofon özelliğiyle de görüntülü görüşmelerinizde çevredeki seslerin karşı tarafa gitmesini engelleyerek daha sağlıklı iletişim kurmanızı sağlıyor.

DEXIM V28 1080P Webcam

1080P (Full HD) görüntü kaydeden DEXIM firmasının V28 model web kamerası, bu kategoride öne çıkan ürünlerden biri. Uzaktan eğitim, görüntülü görüşme ve iş amaçlı toplantılarda rahatlıkla kullanılabilecek olan DEXIM V28 web kamerasında dahili mikrofon bulunuyor. Dolayısıyla görüşmelerinizi gerçekleştirmek için ayrıca bir mikrofon satın almak zorunda değilsiniz. DEXIM V28 web kamerası, düşük ışık koşullarında bile tatmin edici seviyede performans verebiliyor.

A4 TECH PK-910H WebCam

Listeme aldığım son ürün ise A4 TECH firmasının PK-910H model web kamerası. 1080p (Full HD) görüntü kaydeden ürün, dahili mikrofonu sayesinde görüşmelerinizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. 2 adet eklem noktası ile 360 derece dönebilme, otomatik fokus, otomatik beyaz ayarı özellikleri bulunan üründe lensin yansıma engelleyici malzemeyle kaplanmış olması dikkat çekiyor. A4 TECH PK-910H webcam, düşük ışık koşullarında bile iyi sonuçlar veren, dikkate değer bir ürün.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir