Shadow

En popüler web kamerası modelleri

web kamerası

MELİH BAYRAM DEDE

Uzaktan çalışma ya da eğitim için en başta gelen gerekliliklerden biri de web kamerası. Masaüstü bilgisayarınız varsa monitörünüzün üzerine sabitleyeceğiniz bir kameraya ihtiyaç duyarsınız. Taşınabilir bilgisayar kullanıyor ve mevcut kamera istediğiniz performansı vermiyorsa, yine çözüm harici bir kamera satın almaktan geçer. Bu noktadan hareketle, web kamerası satın almayı düşünenler için en popüler modelleri listeledim. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

Logitech C270 HD Web kamerası

Size önereceğim ilk web kamerası, Logitech firmasının C270 modeli. Başlangıç seviyesi olarak yeterli performansı sunan ve ekonomik bir seçenek olan bu model, 720P/30FPS kalitesinde görüntü aktarımı yapabiliyor. Gürültü önleme teknolojili dahili mikrofonu sayesinde görüşmelerde yeterli seviyede ses iletebilen bu ürün, ortam ışığına göre aydınlatmayı da ayarlayarak daha iyi görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

DEXIM V8B Web kamerası

Kamera deneyiminizi iyileştirmek için önereceğim bir başka seçenek ise DEXIM firmasının V8B model web kamerası. 1080P/30FPS görüntü aktarabilen bu üründe de dahili mikrofon ve ortam ışığına göre görüntü performasını iyileştirme yeteneği mevcut. USB portundan bilgisayarınıza bağlanan ürün, “tak-çalıştır” özelliği sayesinde kısa sürede kullanıma hazır hale geliyor ve ekstra bir ayar gerektirmiyor.

EVEREST SC-HD03 Web kamerası

Bilgisayarınızın görüntülü görüşme performansını iyileştirmek için EVEREST firmasının SC-HD03 model web kamerasını da tercih edebilirsiniz. 1080P/30FPS görüntü aktarabilen bu web kamerası, dahili mikrofona sahip. Ayrıca kutu içerisinden çıkan mini ayağı ile dilerseniz masanızın üzerinde de kullanma şansınız var. Bilgisayarınıza USB portundan bağlanan ürün, Windows işletim sistemli ürünlerle uyumlu.

INCA ICH-3565 Web kamerası

Tavsiye edeceğim son ürün ise INCA firmasının ICH-3565 model web kamerası. INCA’nın bu ürünü, 1080P görüntü aktarımını destekliyor. Bu web kamerasında dahili mikrofon ve ortama göre aydınlık ayarını yapabilme teknolojisi var. Başlangıç seviyesi için yeterli performansı sunabilen bu ürün, ekonomik bir seçenek. Bilgisayarınıza USB portundan bağlanabilen ürünü monitörünüzün üzerine kolayca sabitleyebiliyorsunuz.

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ürünler bu kadar. Tabii ki çok sayıda web kamerası modeli raflarda mevcut. Ben bu yazıda ekonomik modelleri listeledim ve seçeneklerin bütçe dostu olmasına dikkat ettim.

Anker Soundcore Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) incelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir