Shadow

En popüler klavye ve mouse setleri

Klavye ve Mouse

MELİH BAYRAM DEDE

Bilgisayarı verimli kullanabilmek, elbette kullanışlı çevre birimlerine sahip olmakla ilgili. Bunların başında bilgisayarla iletişimimizi sağlayan klavye ve mouse setleri gelir. Öyle ki, tercih edeceğimiz klavye ve mouse, bu nedenle büyük önem kazanır.

Klavye ve mouse satın almadan önce ihtiyacımızı belirlememiz gerekir. Eğer bilgisayarı daha çok oyun ve eğlence amaçlı kullanıyorsak, oyuncu klavyesi ve mouse’u kategorisindeki ürünlere yönelmemiz gerekir. Eğer oyun ve eğlence öncelikli değilse, iş ve eğitim odaklı isek, farklı bir kategori ilgi alanımızda olacaktır.

Bu yazıda iki farklı kategoride klavye ve mouse seti seçenekleri öneriyorum. Tavsiye edeceğim ilk iki set, oyun ve eğlence odaklı ve kablolu çözümler olacak. Diğer iki ürün ise, iş ve eğitimi önceleyenler için kablosuz klavye ve mouse setlerinden oluşuyor. Eğer hazırsanız, seçtiğim dört farklı klavye ve mouse setine yakından bakalım.

RAMPAGE Fitment KM-GX7 Gaming klavye, mouse, mousepad ve kulaklık seti

Bilgisayarı oyun odaklı kullananlar için RAMPAGE Fitment KM-GX7 Gaming Set, komple bir çözüm sunuyor. Setin içerisinde RGB aydınlatmalı klavye ve mouse’un yanında, mousepad ve yine RGB aydınlatmalı bir kulaklık daha yer alıyor. Özellikle oyuncular için tasarlanan ve Windows PC’lerle uyumlu olarak geliştirilen bu set, aynı zamanda bağlantı standardı olarak da USB’yi destekliyor.

EVEREST Rampage KM-RX9 Gaming klavye ve mouse seti

Bir başka seçenek ise EVEREST Rampage KM-RX9 olarak öne çıkıyor. Özellikle oyunculara hitap eden bu setteki klavye, gökkuşağı zemin aydınlatmaya sahip. Bu da bilgisayar kullanırken farklı bir ambiyans yaratıyor. Ayrıca setteki mouse da oldukça kullanışlı. Windows PC bilgisayarlarla uyumlu olan bu set, aynı zamanda bilgisayara USB porttan bağlanıyor.

İlginizi çekebilir:  Apple cihazlarda HP AirPrint'le doğrudan baskı

HP 330 kablosuz klavye ve mouse seti

Klavye ve mouse setini oyun değil de daha çok iş ve eğitim amaçlı kullananlar için HP 330 Kablosuz Klavye ve Moıse Seti ideal bir çözüm olabilir. Bilgisayarla kablosuz olarak iletişim kuran bu klavye ve mouse seti, masaüstünde kablo karmaşası yaratmadığı için çok kullanışlı. Ayrıca bu set, Windows, iOS, Linux işletim sistemli cihazlarla uyumlu.

Logitech MK470 kablosuz klavye ve mouse seti

Kablosuz klavye ve mouse seti satın almak isteyenlere tavsiye edeceğim bir başka seçenek Logitech MK470 model seti olabilir. Oldukça sessiz çalışan klavye ve mouse’tan oluşan bu set, MAC ve PC uyumlu. Ayrıca mouse’ta 1 adet AA yani kalem pil, klavyede ise 2 adet AAA yani ince kalem pil mevcut. Böylece mouse’un pili 18 ay, klavyenin pili ise 36 ay gidebiliyor.

[Podcast] Başarısızlığı başarı gibi pazarlamak

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
X: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir