Shadow

En popüler kahve öğütücü makineleri

kahve öğütücü

MELİH BAYRAM DEDE

Lezzetli kahveler içebilmek için, kahve çekirdeği satın alıp, kendiniz öğütmeniz tavsiye edilir. Çünkü önceden öğütülmüş ve beklemiş kahveler, her ne kadar iyi koşullarda saklanmış olursa olsun, kahve öğütücüsünden çıktığı anda pişirilen kahve kadar lezzetli olmaz. Öğütülmüş kahve bekletildiğinde, havayla temas ettiğinden aroma ve tat kaybı yaşanır. Tat kaybı yaşamamak için teknolojiden güç alan kahve öğütücüsü ürünleri tercih edebilirsiniz. Elektrikli kahve öğütücüleri, çekirdekleri çelik bıçaklarıyla istediğiniz kalibrede öğüterek, size lezzetli içecekler hazırlamanız için yardımcı olur. Bazı modellerde kaç kişilik kahve hazırlamak istediğinize bağlı olarak ayar yapılabiliyor. Böylece sadece ihtiyacınız kadar çekirdek öğütebiliyorsunuz. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim kahve öğütücü modellerine yakından bakıyoruz. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım:

MELITTA Molino Kahve Öğütücü

Melitta firmasının Molino model elektrikli kahve öğütme makinesi, 200 gram kapasiteli çekirdek haznesine sahip. Bir defada 2 ile 14 fincan arasında değişen oranlarda kahve öğütmeniz bu ürünle mümkün oluyor. Profesyonel öğütücü diske sahip olan ürün, 17 farklı ayarda kahve hazırlamanıza imkân sağlıyor. Bu ayarlar sayesinde sert ve güçlü bir espresso için ince öğütülmüş kahve veya filtre kahve için daha iri öğütülmüş kahve hazırlamanız çok kolay. Cihazın öğütme diski, öğütülmüş kahve kabı ve kapağı çıkarılabilir olarak tasarlanmış. Bu sayede kolayca temizlenebiliyor. 100 Watt güç tüketen Melitta Molino, görevini tamamlayınca bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor.

BOSCH TSM6A014R Kahve Öğütücü

İstediğiniz lezzette içecekler hazırlamak için yararlanabileceğiniz BOSCH firmasın TSM6A014R model kahve öğütücüsü, bir defada 75 gram çekirdek öğütebiliyor. Uzun ömürlü paslanmaz çelik bıçaklara sahip olan cihaz, böylece kahve çekirdeklerinin en iyi şekilde öğütülmesini garanti ediyor. Çelik bıçaklar, cihazın uzun yıllar kullanımı için de önemli bir etken. BOSCH TSM6A014R model kahve öğütücüsü, güvenli kullanım özelliğine sahip bir cihaz. Sadece kapağı kapalıyken ve güvenlik tuşu basılıyken çalışıyor. Bu özellikler olası bir kaza riskini önlüyor. Enerji tüketimine geldiğimizde ise cihazın 180 Watt kapasiteli olduğunu görüyoruz.

İlginizi çekebilir:  İnternet veri trafiği 2012'de 44 exabayt olacak

DELONGHI KG210 Kahve Öğütücü

DELONGHI firmasının tercih edebileceğiniz kahve öğütücüsü çözümü KG210 model numarasını taşıyor. İterek öğütme sistemi ve çelik bıçaklara sahip olan bu cihaz, bir defada 90 gram kahveyi öğütüp, istediğiniz şekilde size sunuyor. Bu da bir defada en çok 12 fincan kahve öğütmeniz anlamına geliyor. 3 LED göstergeli ayarı bulunan cihazla, kahve çekirdeklerini ince, orta ve iri olarak öğütebiliyorsunuz. Cihazın kahve çekirdeği kabı ve öğütülmüş kahve kabı çıkarılabiliyor. Bu da DELONGHI DELONGHI kahve öğütücüsünün kolayca temizlenebilmesini sağlıyor. Bu amaçla bir temizleme fırçasıyla gelen cihazın son olarak enerji tüketiminden söz etmemek olmaz. Cihaz 170 Watt güç tüketiyor.

PHILIPS HD7769/00 Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi

Kahveseverlere tavsiye edeceğim son ürün, PHILIPS’in öğütücülü kahve makinesi. Kahve öğütücü ve filtre kahve makinasını tek cihazda birleştiren bu çözüm, istenilen yoğunlukta kahveler hazırlamayı kolaylaştırıyor. İkili çekirdek haznesi bulunan ürün, bu sayede farklı tatlar arasında geçiş yapmanızı pratik hale getiriyor. Dilerseniz farklı tatlar denemek için, iki farklı çekirdeği birlikle öğütüp kullanabilirsiniz. Taze öğütülmüş kahve çekirdekleri bu cihazla aroma ve tat kaybı yaşanmadan kısa sürede ve ustalıkla nefis kahvelere dönüşüyor. Yıkanabilir parçalarıyla temizlik kolaylığı sağlayan cihaz, damlama önleme teknolojisiyle de mutfağınızı temiz tutuyor.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Lite oyuncu kulaklığı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir