Shadow

En popüler iş ağ sitesi LinkedIn artık Türkçe

Dünya çapında 100 milyonu aşkın üyesiyle dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, bugün Türkçe dil seçeneğini duyurdu. Yaklaşık 600,000 Türk profesyonelin LinkedIn Profili bulunuyor ve Türkiye ile ilgili 1,000’den fazla LinkedIn Grubu halen aktif olarak kullanılıyor. Garanti Bankası, Erdemir, Altınbaş gibi büyük şirketlerin ise LinkedIn Şirket Sayfaları bulunuyor.

Türkiye’deki LinkedIn üyelerinin çoğunlukla çalıştığı sektörler ise bankacılık, telekomünikasyon ve eğitim olarak sıralanıyor. Türkiye’deki şirketler içinde LinkedIn’de en çok üyesi olan şirketler ise, Turkcell, Mynet ve Akbank.

LinkedIn’in Türkçe versiyonu ile ilgili açıklama yapan LinkedIn EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ariel Eckstein,”Avrupa’da halen 25 milyondan fazla profesyonel, LinkedIn’de kendi profesyonel kimliklerini oluşturuyor, kendi network ağlarını kuruyor ve LinkedIn üzerinden görüş ve fırsatlara ulaşıyor” dedi.

Eckstein, “LinkedIn’in artık Türkçe kullanılabilmesi LinkedIn’e katılacak Türk profesyonellerin sayılarının artmasına katkıda bulunacak. Türkiye’deki üye tabanımız halen artış gösteriyor ve LinkedIn’in buradaki büyüme potansiyelinin büyük olduğuna inanıyoruz. Yerel dil seçeneğinin sunulması, çoğunlukla lokal LinkedIn?in kullanıcıları arasında yeni bir jenerasyonun oluşmasına zemin hazırlıyor ve bu da tüm kullanıcılar için yeni bir boyut getirmektedir” şeklinde konuştu.

Dil lokalizasyonu LinkedIn’in uluslararası büyümesinde anahtar rol oynamakta. Bugün, Türkçe’ye ek olarak, Rusça ve Rumence dil seçeneklerini de duyuran LinkedIn, halen İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere altı farklı dilde daha kullanılabiliyor.

İnternette dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn’in 200’ün üzerinde ülkeden 100 milyonu aşan kullanıcısı bulunuyor. 2003 yılında açılan LinkedIn’e başta Fortune 500 şirketlerinin yöneticileri olmak üzere önemli profesyoneller üye olarak kayıtlı bulunuyor. Halka açık olan şirket, kullanıcı abonelikleri, reklam satışları ve işe alma çözümlerinden oluşan gelirleriyle çeşitlendirilmiş bir iş modeline sahip. LinkedIn’in merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Mountain View şehrinde bulunuyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Agresif tweet 'iş'e yaramıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir