Shadow

En popüler hava temizleme cihazları

hava temizleme

MELİH BAYRAM DEDE

Hava temizleme cihazları, bulunduğumuz ortamı toz, kötü koku, virüs, mikrop, polen ve diğer zararlı partiküllerden temizleyerek sağlıklı nefes almamıza yardımcı oluyor. Özellikle Covid-19 salgını sonrası hava temizliğine daha fazla dikkat etmeye başladık. Ortama sızma fırsatı bulan hava kirleticileri etkisiz hale getiren cihazlar, sağlıklı bir hayat sürmemiz için bize destek olan en önemli teknoloji haline geldi. Hava kalitesini otomatik olarak analiz eden ve havada kirletici tespit edildiğinde kendiliğinden devreye giren bu cihazlar, gerektiğinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarımıza yükleyeceğimiz mobil uygulamalarla uzaktan kontrol imkânı sunmasıyla da dikkat çekiyor. Bu sayede işten çıkıp eve doğru giderken bile, cepten hava kalite seviyesini görebiliyor ve hava temizleme cihazımızı uzaktan yönetebiliyoruz. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı hava temizleme cihazına yakından bakıyoruz. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

BLUEAIR HealthProtect 7470i hava temizleme cihazı

BLUEAIR firmasının HealthProtect 7470i model hava temizleme cihazı, GermShield teknolojisi ile virüs ve bakterilere karşı 7/24 koruma sağlayan bir ürün. 43 Watt enerji tüketen ve 25 dB gürültü emisyonuna sahip olan bu hava temizleme cihazı, azami 38 m2 büyüklüğündeki mekânlara kadar rahatlıkla kullanılabilir. Üretici firma bu ürünün SARS-COV-2 (COVID-19) virüslerini %99,9 oranında dezenfekte ettiği bilgisini veriyor. Elektrostatik ve mekanik filtrelemeyi bir arada bulunduran, gelişmiş filtreleme teknolojisi HEPASilent Ultra kullanan ürün, virüs, bakteri, toz, pole, kepek ve küfleri %99,97 oranında ortadan kaldırma yeteneğiyle öne çıkıyor. Bu arada Blueair uygulamasıyla evinizin hava kalitesini uzaktan da yönetebilir, Alexa veya Google Asistan özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

DYSON Purifier Cool hava temizleme cihazı

DYSON firmasının Purifier Cool model hava temizleme cihazı HEPA H13 standardına uygun filtesiyle bulunduğunuz mekânı temizlemeye aday. 0.1 mikron kadar küçük partiküllerin %99,95’ini yakalayan ve ortamdaki kötü kokuları gideren üründeki entegre sensörler sürekli hava kalitesini kontrol ederek, kirletici maddelerin etkilerinin giderilmesi için devreye giriyor. DYSON Purifier Cool hava temizleme cihazının enerji tüketimi, maksimum seviyede kullanıldığında 2250 Watt. Gürültü emisyonu ise 61.5 dB. Cihaz gerektiğinde serinletme amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Dyson Link mobil uygulaması ile de istediğiniz yerden, hava kalitesini kontrol ve takip etme ile uzaktan yönetme imkânına sahipsiniz.

İlginizi çekebilir:  Hastaneler ilaç zamanını bile cepten hatırlatıyor

COWAY AP1516D hava temizleme cihazı

Maksimum 68 Watt güç tüketen ve 44 dB gürültü emisyonuna sahip olan COWAY firmasının AP1516D model hava temizleme cihazı, %99.9 oranında toz ve ince partikülleri hapseden Hepa filtresiyle 49.5 m2 büyüklüğüne kadar olan mekânları dezenfekte edebiliyor. Ürünün hava kalitesini gerçek zamanlı gösteren ekranından kırmızı olduğunda kirli, sarı olduğunda orta, yeşil oluğunda temiz, mavi olduğunda çok temiz bir ortamda olduğunuzu anlayabiliyorsunuz. COWAY AP1516D hava temizleme cihazı, 4 kademeli geliştirilmiş filtre sistemiyle tercihinize göre yönetebilme avantajı sunuyor. Koku giderici, Hepa ve kişisel filtre özelliklerini bünyesinde barındıran ürün, hava kalitesini iyileştirme görevini başarıyla yerine getiriyor.

PHILIPS AC2939/10 hava temizleme cihazı

Tavsiye edeceğim son hava temizleme cihazı ise PHILIPS firmasının AC2939/10 modeli. 98 m²’ye kadar mekânlarda etkin hava temizleme yeteğine sahip olan ürün, HEPA ve aktif karbon filtresi sayesinde bulunduğunuz alanları görünmez virüsler A(H1N1), alerjenler ve kirletici maddelerden arındırıyor. CleanHome+ uygulamasıyla uzaktan yönetim ve kontrol imkânı da sunan PHILIPS AC2939/10 hava temizleme cihazını, Alexa ve Google Home desteğiyle sesle kontrol edebiliyorsunuz. Enerji tasarruflu tasarımı sayesinde maksimum 46 Watt güç tüketen ürün, evinizin hava kalitesini bir bakışta gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlayan göstergelere de sahip.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir