Shadow

En popüler akıllı saat modelleri

akillisaatmodelleri

MELİH BAYRAM DEDE

Önce akıllı telefonlar hayatımıza girdi ve vazgeçilmez iletişim aracı haline geldi. Ardından saatlerimiz akıllandı ve hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Neredeyse şu an akıllı saat olmadan bir hayat düşünemiyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte çalışan ve mobil uygulamayla elde ettiği verileri senkronize eden akıllı saatler, bugün bize sadece zamanı göstermiyor; uygulama zenginliği ve özelleştirilebilir fonksiyonlarla adeta bize hayat yolculuğumuzda kılavuzluk yapıyor.

Sağlık ve uyku takibi onlara emanet

Günlük hayatımızda şık bir aksesuar olarak eşlik eden akıllı saatler, günlük aktivitelerimiz ya da spor faaliyetlerimizde elde ettiği verilerle bize yön gösteriyor. Günlük aktivite seviyemizi, uyku durumumuzu, sağlık verilerimizi akıllı saatimizden öğreniyor ve gerekiyorsa kendimize çekidüzen veriyoruz. Bu yazıda size MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ve kılavuzunuz olmaya aday akıllı saat seçenekleri öneriyorum.

Apple Watch SE

Akıllı saat denilince ilk akla gelen markalardan biri kuşkusuz Apple. Şirketin şu sıralar popüler olan ürünlerinin başında Watch SE modeli geliyor. Apple Watch Series 6 ile aynı ivmeölçer, jiroskop ve hep açık altimetreyi kullanan Watch SE, yeni teknoloji hareket sensörleri ve mikrofon sayesinde, düşme algılama, Acil SOS, uluslararası acil durum aramaları ve gürültü uygulaması gibi sağlık ve güvenlik özelliklerine sahip. Bu şık akıllı saat, watchOS 7 işletim sistemi ile geliyor. Çocuklar veya daha ileri yaştaki aile üyeleri, iPhone olmadan Apple Watch’un keyfini çıkarabiliyor. Family Setup, uyku takibi, otomatik el yıkama algılama ve yeni antrenmanları da içeren yeni özelliklerle zengin bir deneyim sunuyor. Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olan ürün, telefon görüşmeleri, Siri ve Walkie-Talkie için daha iyi bir ses kalitesi sunmak üzere optimize edilen en yeni hoparlör ve mikrofona sahip.

Huawei Watch GT2

Şu sıralar akıllı saat satın almayı düşünenler için Huawei Watch GT serisine de göz atmakta fayda olduğunu söylemeliyim. Uzun pil ömrüyle iddialı olan bu ürün, Huawei’nin geliştirdiği giyilebilir çip Kirin A1’den güç alıyor. Akıllı güç tasarrufu teknolojisi sayesinde tek şarjla 2 hafta boyunca kullanım ömrü vadediyor. Minimalizmin estetik tasarımından esinlenen Huawei Watch GT 2, çerçevesiz görüş oluşturmak için yüksek kaliteli bir 3D cam yüzü birleştiriyor. İnce işçilik, saat kasasının detayında ve klasik tasarım tarzında hissediliyor. Huawei Watch GT 2, antremanlarınızı hassas konumlandırma sistemleriyle takip ediyor ve TruSeen 3.5 ile kalp atış hızınızı doğru şekilde izliyor. İç ve dış mekan aktiviteleriniz için sağlıklı raporlama sunuyor.

Amazfit T-Rex

Son dönemde akıllı saat pazarında yıldızı parlayan markalardan biri olan Amazfit, pek çok ürünüyle raflarda yerini aldı. Amazfit’in T-Rex model akıllı saati, dış mekân sporlarıyla ilgilenen ve yüksek dayanıklılık arayanlar için ideal. Bu ürünün sağlamlığı ve zorlu ortamlara karşı direnci, 12 askeri sınıf sertifikayla onaylanmış. Amazfit T-Rex, pil ömrü açısından da dikkat çekiyor. Şirket bunu özel geliştirilmiş yeni devre tasarımı, gelişmiş düşük güç tüketimi çipi ve derin güç optimizasyonu ile sağlıyor. Amazfit T-Rex, her zaman açık ekranı destekleyen 1,3 inç AMOLED renkli ekrana sahip ve önemli bilgileri görmek için yalnızca bileğinizi kaldırarak göz atmanız yeterli. Bu saatte, üst düzey bir Sony GPS çipi ve yerleşik yüksek hassasiyetli çift uydu konumlandırma sistemi mevcut. Ayrıca saat gövdesinin malzemeleri ve iç düzeni, yüksek düzeyde sinyal alımı için yeniden optimize edilmiş.

Fitbit Versa 2

Tavsiye edeceğim son ürün olan Fitbit Versa 2, attığınız adım sayısını, kat ettiğiniz mesafeyi, yaktığınız kalorileri, aktif dakikalarınızı, saatlik aktivitelerinizi ve geçirdiğiniz durağan zamanı takip ediyor. Üründe hedefe dayalı 15’ten fazla temel egzersiz modu bulunuyor. Bunlar arasında koşu, bisiklet, yüzme, yoga gibi farklı egzersiz seçenekleri mevcut. Versa 2, 7/24 gerçek zamanlı kalp ritmi takibi de yapıyor. Kalp atış hızınızı egzersiz sırasında 1 saniye aralıkla, diğer zamanlarda 5 saniye aralıkla ölçümleyerek kaydediyor. Fitbit mobil uygulamasından beslenme, sıvı alımı, egzersiz ve uyku verilerinizi takip edebiliyorsunuz.

Logitech MK470 Slim Combo | Minimalist kablosuz klavye ve fare seti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir