Shadow

En iyi teknoloji üreticisi Apple

Fortune dergisinin ‘En Beğenilen Şirketler’ araştırmasında bilgisayar donanımı kategorisinde ilk sırayı Apple aldı. Sıralamada IBM ikinci, HP üçüncü, Xerox dördüncü, Sun Microsystems beşinci oldu.

Dünyanın saygın iş ve ekonomi dergilerinden Fortune’un Mart ayı sayısında, ‘En Beğenilen Şirketler’ araştırmasının 2008 yılı sonuçları açıklandı. Bilgisayar donanım firmaları kategorisinde Apple Computer birinci, IBM ikinci, HP üçüncü, Xerox dördüncü, Sun Microsystems beşinci, Canon altıncı, NCR yedinci, Dell sekizinci, Pitney Bowes dokuzuncu, Lenovo Group onuncu sırada yer aldı.

Fortune dergisinin 2008 yılı ‘En İtibarlı Şirketleri’ sıralaması, 65 sektörden 622 şirketi temsil eden 3.700’den fazla yönetici ve analistlerle yapılan görüşmeler sonucunda belirlendi. Fortune dergisi, her sene gerçekleştirdiği ‘En Beğenilen Şirketler’ araştırmasını, kurumların itibarını gösteren bir rapor olarak tanımlıyor. Fortune dergisinin gelenekselleşen ‘En Beğenilen Şirketler’ araştırması, 25 senedir aralıksız yapılıyor.

Fortune’un bu araştırmasında, katılımcılara, sekiz kriter üzerinden kendi sektörlerindeki en beğendikleri şirketleri sıralamaları isteniyor. Bu kriterler; yenilikçilik, çalışan kalitesi, kurumsal kaynakların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal güvenilirlik, uzun vadeli yatırım ve sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesi olarak sıralanıyor.

Dünyanın en ince bilgisayarı!

Apple, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, iPod müzik ve video oynatıcı, iPhone cep telefonu gibi özgün tasarıma sahip ürünleriyle dikkat çeken bir şirket. Çıkardığı her ürünle adeta bir akım doğuran Apple, son olarak dünyanın en ince dizüstü bilgisayarını ürettiği iddiasıyla karşımıza çıkmıştı. Apple MacBook Air, 1.94 cm’lik maksimum yüksekliğe sahipti. Ancak, 1998’de piyasaya çıkan Mitsubishi Pedion modeli 1.84 mm kalınlıkla ‘dünyanın en ince bilgisayarı’ unvanını hala koruduğunun ortaya çıkması, biraz şaşkınlığa neden olmuştu.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir