Shadow

En büyük savaş oyunu prodüksiyonu

Oyunseverlerin online oyunlara ilgisi, yapımcı şirketleri daha farklı ürünler geliştirmeye itiyor. Massive Action Game, bu talebin bir sonucu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Şimdiye kadar online oyunlarda aynı anda onlarca kişi yer alabiliyor ve bir takım içerisinde mücadele edebiliyordu. Massive Action Game’de ise oyuncu sayısı açısından bir rekor var.

Zipper Interactive tarafından geliştirilen bu oyunda aynı anda tam 256 kişi online olarak yer alabiliyor ve yoğun bir çatışmanın yaşandığı savaş ortamında kendi rolünü oynuyor.

Oyunda, mücadelenin geçeceği harita üzerinde 256 kişilik askerler 128’er kişilik iki orduya bölünüyor. Bu ordular kendi içlerinde yine farklı timlere bölünerek iş bölümü yapıyor.

Timler, kendilerine verilen görevi yerine getirmek için, gerek hava gerekse kara saldırıları yapıyor ve yüksek teknolojiye sahip silahlarla düşmanlarını safdışı bırakmaya çalışıyorlar.

Bugüne kadar tasarlanmış en gelişmiş online savaş oyunu olan Massive Action Game, eğer bir gecikme yaşanmazsa, 2010’da PlayStation 3 platformu için piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir