Elif Dağdeviren’in Netbul.com’u kapatıldı

‘İki nokta arasındaki en kısa yol” sloganıyla Elif Dağdeviren’in kurduğu Netbul.com haber portalı, yeni sahibi Vodafone Türkiye tarafından kapatıldı.

Medyatava’nın haberine göre, bir zamanlar Türkiye’nin en önemli web sitelerinden olan netbul.com, gerek arama motoru, gerek haber, gerekse diğer konularda kaliteli yayınlarıyla dikkat çekiyordu.

Günlük tıklama sayısı 300 binlere kadar ulaşan site, Uzanların son döneminde Telsim bünyesine katılmıştı. TMSF, Uzan Grubu’na el koyduktan sonra, netbul.com’u da Telsim ile birlikte İngiliz GSM devi Vodafone’a satmıştı.

Vodafone bünyesinde Gazeteci Ercüment Erkul yönetiminde 18 kişilik editör ve teknik kadro ile yayınını sürdüren netbul.com’un çalışanları, aynı zamanda Vodafone’un SMS haberleri ile wap üzerinden yayın yayan Vodafone Live’ın haber içeriklerini de hazırlıyordu.

10 Comments

 • thuckyNo Gravatar

  internetle ilk tanıştığım yıllarda sık sık ziyaret ettiğim bir adresti. televizyonlarda da epey tanıtımı yapılırdı. web döngüsü içinde vazifesini tamamladığını ve popülaritesini kaybedip, tozlu serverlarda yerini aldığını düşünüyorum. :)

 • cepheusNo Gravatar

  üzücü bir durum olmuş.. uzun zamandır fazla ziyaret etmesek de :) varlığını bildiğimiz portallardan biriydi..

 • yilmazNo Gravatar

  yazık oldu alternatifi dahi bulunamayacak yeri dolmayacak bir haber portalıydı.Hersabah yanıma çayımı nescafemi alıp netbul.com u okurdum.Üzüldüm.. Tekrar açılmasını isterim.

 • oğuz kaan çağatay kılınçNo Gravatar

  ilk eposta adresimi bu site üzerinden almıştım. yahoo’ya taşınmadan önceki adresimdi. şimdi ise gmail kullanıyorum. 2003 yılında bu internetle tanıştığımı düşünürsem 6 yılda 3 servis gezmişim. ne kadar hızlı tüketiyoruz herşeyi. ben netbul’un kırmızı-beyaz tasarımını hiç sevmemiştim. inanılmaz göz yoruyordu (en azından benimkileri). ama açıkçası üzüldüm, vodafone çok şeylerin sonunu getirdi. bu başarısızlıklarından ötürü tebrik etmek lazım, hangi telefon şirketinin böylesine bilinen bir içerik sitesi var ki? yazık olmuş, çok yazık…

 • esraNo Gravatar

  ya gerçekten kötü olmuş..netbulçocukta günlük tutma bile vardı..çok güzeldi..tüh be:(

 • Gserhat1905No Gravatar

  Yaa keşke kapatmasalardı. En çok girdiğim ve en çok sevdiğim siteydi.. Pffff yaaa!!Cnm sıkılıorr..

 • bertanNo Gravatar

  Netbul’un kapatılmasına son derece karşıyım. Tepkimi vodafone hattımı kapatıp başka gsm servisine geçerek koydum..!

 • Murat CanbazNo Gravatar

  İlk tasarladığım portaldı. İnternet’te karşınızda çok fazla alternatifin olmadığı dönemlerde, hayalinizdeki “şey”in gerçekleştirilmesi ancak hayallerinizle sınırlıydı (ve teknoloji’nin size sunduğu imkanlarla tabii) Netbul.com Türkiye’de PORTAL deyiminin kullanılmadığı dönemde bir PORTAL olarak tasarlanmış, Google’ın olmadığı dönemde bir ARAMA MOTORU olarak ciddi hizmet vermiş, Sosyal Network’ün hayal bile edilmediği bir dönemde dışarıdan tüm fikirlere kapılarını açarak deyim yerindeyse Türkiye’nin ilk sanal girişim danışmanlığı ve MELEK YATIRIMCI lığını yapmış ilerici ve vizyonel bir şirketti… Herşey yolunda gitseydi eminim şu an Ortadoğu ve Avrupa’nın Google’ı olacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir