Electro World’de yine izdiham

Elektronik perakende mağazalar zinciri Electro World bugün İstanbul ve Ankara’da iki yeni mağazasının kapılarını aynı anda hizmete açtı. Sunulan cazip fırsatlar sonucunda açılışlar yoğun ilgi gördü. Yeni açılan mağazalar ile birlikte mağaza sayısını 10’a çıkaran Electro World yeni yatırımların da müjdesini verdi

Türkiye’de elektronik mağazacılık alanında uygun fiyat, geniş ürün gamı ve mükemmel alışveriş deneyimi sunma iddiasıyla çalışmalarını sürdüren Electro World, bugün saat 06.00’da İstanbul ve Ankara’da iki yeni mağazasının kapısını aynı anda açtı.

İstanbul’daki 5’inci mağaza 2 bin 500 metrekarelik bir alanda Bostancı’da, Ankara’daki 3’üncü mağaza ise 3 bin metrekarelik bir alanda Gordion AVM’de 25 bin ürün çeşidi ile hizmete girdi. Ziyaretçilerin uzun kuyruklar oluşturduğu eş zamanlı gerçekleşen açılışlar ile Electro World mağaza sayısını 10’a çıkardı.

Açılışa özel sunulan inanılmaz fırsatlar ve özel kampanyalar nedeniyle mağazaların önünde uzun kuyruklar oluştu. Mağazalar kapılarını sabah saat 06:00’da kuyrukta bekleyen yaklaşık 3500 müşteri ile birlikte açtı. İstanbul Bostancı ve Ankara Gordion mağazalarında sunulan yüksek stok adetli açılışa özel kampanya ürünlerinin %30’u gördüğü yoğun talep sonucunda açılışı takiben ilk birkaç saat içerisinde tükendi.

Türkiye’de ikinci yıllarını tamamladıklarını ve bu sürede istikrarlı yükseliş göstererek 10 mağazayı hizmete açtıklarını belirten Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, görülen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını ifade ederek, “Biz müşterilerimizi dinliyoruz, doğru ürünleri en uygun fiyatlarla sunarken, bu fırsatlardan mümkün olduğunca fazla müşterimizin faydalanabilmesi için yüksek stoklarla çalışıyoruz. Gördüğümüz bu yüksek ilgi de elektronik perakendeciliğinde işimizi doğryu yaptığımızı teyid ediyor.”

Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Özbek, “Türkiye çapında hizmet ağımızı genişletiyoruz. Bugün eş zamanlı açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazalarımızla müşterilerimize birer adım daha yaklaştık. Ayrıca işsizliğin en yüksek oranlara ulaştığı bugünlerde yeni açılan mağazalarımızla yaklaşık 200 kişiye daha istihtam sağladık” dedi.

Bahadır Özbek ayrıca “En yakın hedefimiz yılsonuna kadar mağaza sayımızı 12’ye çıkarmak. Hedeflediğimiz açılışlar kapsamında İzmir’e de gireceğiz. Artık İzmirliler de elektronikte mükemmel alışveriş deneyiminin keyfini Electro World’de çıkaracaklar. Kısa bir süre sonra Ankara’da 4’üncü, İzmir’de ise ilk mağazamızla da hizmet veriyor olacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir