Ekmen: iPhone olmasa başaramazdım

Sosyal ağlarla tanışmasında akıllı telefonların büyük rol oynadığını ifade eden AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, “iPhone olmasaydı, ne Facebook hesabım, ne de Twitter hesabım olurdu. Akıllı telefonların bu işleri kolaylaşması çok önemli.” diyor.

AK Parti’li milletvekillerinin sosyal ağları, özellikle Twitter’ı etkin kullanması dikkat çekiyor. Twittercı vekillerin başını ise AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen çekiyor. Onu bir geceyarısı Batman sokaklarında gezerken izlenimlerini paylaştığını da görebiliyoruz, Meclis oturumlarının uzun gecelerinde olan biteni ‘tweetdaş’larıyla paylaştığını da.

Twitter üzerinden bir süredir takip ettiğim, ancak hiç yüzyüze görüşme şansım olmayan Ekmen’le ilk, Türkiye Bilişim Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen 27. Bilişim Kurultayı‘nda görüştüm. Burada katıldığı ‘Twitter ne âlem?’ konulu panelden sonra Ekmen’den Twitter macerasını ve milletvekillerinin penceresinden sosyal ağları dinleme fırsatı buldum.

Tabii ki ilk sorum, Twitter’ı ilk nasıl keşfettiğiydi. Gençliğinden bu yana bilgisayar kullanıcısı olduğunu ifade eden Ekmen, Twitter’ı, Ahmet Hakan Coşkun‘un Ankara’daki Papermoon adlı restauranttan Ömer Çelik hakkında yazdığı mesajlar sonrasında doğan polemikle farkettiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Coşkun, Çelik ve birlikte yemek yediği grubu uzaktan izleyip, olan biteni Twitter’da paylaşmış, bir dostu Çelik’i arayarak durumdan haberdar edince, masada bulunan Cumhurbaşkanının AB Danışmanı Zeynep Damla Gürel, Coşkun’un masasına giderek yanlış anlamalara neden olabilecek yorumu nedeniyle tepki göstermişti.

Ekmen, bu olaydan sonra dikkatini çeken Twitter’da kimseden yardım almadan bir hesap açtığını söyledi. Şu an itibariyle Ekmen, Twitter’ı aktif olarak kullanan siyasetçilerin önde gelenlerinden biri.

Referandum sürecinde bölgesinde yaptığı çalışmaları günlük olarak Twitter’dan paylaşan Ekmen, “Bir yerden bir yere giderken araçta sürekli, çalışmalarım hakkında Twitter’a mesaj yazıyordum. Referandum sürecinde Facebook’a her gün yaptığımız çalışmaları günlük olarak 20-30 fotoğrafla paylaştım. Facebook’u günlük, Twitter’ı anlık haberleşmek için kullandım. Şu anda bir sosyal medya uzmanıyla birlikte çalışıyorum.” diyor.

Sosyal ağlarla tanışmasında akıllı telefonların büyük rol oynadığını ifade eden Ekmen, “iPhone olmasaydı, ne Facebook hesabım ne de Twitter hesabım olurdu. Akıllı telefonların bu işleri kolaylaşması çok önemli. Örneğin bir köye gidiyorum. Daha dönerken oradan çektiğim fotoğrafı Facebook’a ya da Twitter’a gönderebiliyorum.” şeklinde konuşuyor. Ekmen, AK Parti’de 30’dan fazla milletvekilinin de Twitter’ı aktif olarak kullandığını söylüyor.

Emin Ekmen’i takip etmek isterseniz, Twitter hesabı şöyle: http://twitter.com/emin_ekmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir