Shadow

Eğitim için neden İrlanda’yı seçmelisiniz?

Eğitim

Yurt dışında, özellikle Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyenler rotasını genellikle İngiltere, Fransa ya da Almanya gibi ülkelerde çeviriyor. Oysa İrlanda da yurtdışında üniversite eğitimi için aslında çok cazip bir ülke. Her ne kadar çok fazla akla gelmiyor ve pek çok ülkeye nazaran daha az tercih ediliyor olsa da İrlanda’da üniversite eğitimi almanın size sağlayacağı pek çok avantaj olduğunu bilmeniz gerekir.

Bu avantajlardan elbette size söz edeceğiz. Ancak öncesinde ICES Turkey ile İrlanda üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi alabileceğinizi belirtelim. Ülkede bulunan devlet üniversiteleri, özel üniversiteler ve hangi bölümlerde eğitim alınabileceği, ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği gibi onlarca farklı soruya yanıt bulabilirsiniz. Bu sayede rotanızı İrlanda’ya çevirme konusunda kararınız da netleşmiş olur. Mutlaka bu siteye uğramanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim İrlanda’da eğitim almanın sağlayacağı avantajlara…

İrlanda’da okumanın avantajları neler?

İrlanda son derece güçlü uluslararası ilişkilere sahip ülkelerin başında geliyor. Sadece bu özelliği bile her yıl 30 binden fazla sayıda yabancı öğrencinin eğitim için bu ülkeye gelmesini beraberinde getiriyor. Dolayısıyla dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile iletişime geçerek farklı kültürleri deneyimleme şansını elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu ülkenin nüfusunun yaklaşık yarısı 30 yaş altında! Son derece genç bir nüfusa sahip olması da sosyal yaşantıya olumlu bir katkıda bulunuyor.

İrlanda’nın tam bir kültür ve sanat merkezi olmasını da unutmamak gerekir. Özellikle tarih ve sanat okumak isteyenler bu özelliği nedeniyle İrlanda’da okumayı tercih ediyor. Oscar Wilde, Samuel Beckett, Seamus Heaney ve William Butler bu ülkeden! İnsanları ise son derece modern ve yardımsever… Yabancıları da büyük bir ilgiyle karşılıyor, her alanda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Konaklama imkanı da oldukça fazla! Öğrenciler düşük ücretlerden de faydalanarak genellikle ev kiralamayı tercih ediyor. Ancak aynı zamanda yurt ve pansiyon seçeneklerinin de bir hayli fazla olduğunu belirtelim. Üniversiteler ve bölümler hakkında detaylı bilgi için mutlaka ICES Turkey internet sitesine tıklamanız gerektiğini unutmayın! İrlanda’da eğitim almak gerçekten önemli bir fırsat ve çok iyi değerlendirin.

TCL MOVETIME MT42 akıllı çocuk saati incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir