eBay’in patronundan girişimcilik dersleri

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’e bu hafta, eBay Türkiye Genel Müdürü ve Gittigidiyor Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra konuk oluyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi eBay’in Türkiye pazarına giriş nedenlerini anlatan Afra, Türkiye’de nasıl bir potansiyel gördükleri ve ortak oldukları Gittigidiyor’la ilgili ne gibi hedefleri olduğunu TechnoLogic’te açıklıyor.

Bu arada tecrübeli bir internet girişimcisi olan Afra, Türkiye’deki girişimci adaylarına da önerilerini de sıralıyor, internet projelerinde başarılı olmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi veriyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, Microsoft’un anlık mesajlaşma yazılımı Live Messenger’ın 10 yaşına basması, New York Times’ın internet nüshasını ücretli yapmak için nabız yoklaması ve Türkiye’de felaket kurtarma bilincinin yeterli olmaması var.

Haftanın sitelerinde ise, Best Buy’ın eleman bulmak için açtığı eğlenceli bir site olan buistebiisvar.com ve ‘Teknolojiyi akıllı kullan, Dünyayı kurtar’ sloganıyla yola çıkan dunyayikurtaranadim.com tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 1943 var. Battlefield 1943, 2. Dünya Savaşı’nda Pasifik’te ABD ordusuyla Japon İmparatorluk Ordusu’nun çarpışmalarını konu alıyor.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Planet’ten üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: http://www.techno-logic.tv/

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir