Shadow

E-Mail Marketing ile Toplu Mail Gönderimi

E-Mail Marketing ile Toplu Mail Gönderimi

E-mail marketing; firmaların yeni ürün, indirim, kampanya ve duyuru gibi durumlarda direkt olarak hedef müşteri kitlesiyle mail üzerinden iletişime geçmesine olanak tanıyan, oldukça etkili ve ekonomik pazarlama seçeneklerinden biridir.

E-Mail Marketing ve Avantajları

Günümüzde internetin yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte pek çok firma tanınırlığını artırmak için blogları, online haber sitelerini ve dijital reklam kanallarını takip etmeye ve kullanmaya başlamıştır. Geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak, dijital alanda da adını duyurmak isteyen marka ve firmalar, ilk etapta deneme süreci şeklinde çalışmalara başlamıştır. Alınan olumlu geri dönüşler, zamanla yapay zeka platformlarının oluşmasına ve daha stratejik çalışmalar yapma imkanı sunan yazılımların geliştirilmesine neden olmuştur. Patentli bir yapay zeka teknolojisi olan SendPulse de, bu alanda tercih edilen en önemli platformlardan biridir.

E-Mail Marketing ile Toplu Mail Gönderimi

Toplu mail gönderimi imkanı sunan SendPulse, Türkiye’de de faaliyete geçerek yerel dil desteği vermeye başladı. E-Mail Marketing, dönemin iletişim teknolojilerine uygun olan tanıtım ve reklam çalışmalarını yapabilmeye imkan tanımaktadır. Bu yöntem, potansiyel müşteri kitlesiyle etkileşimi en başarılı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Yapılan araştırmalara göre mail adresi olan her 100 kişiden 35’i maillerini düzenli olarak kontrol ederek, mail akışını takip etmektedir. Firma ve markaların doğru adımlarla yapacakları reklam ve tanıtım çalışmaları, böyle bir araştırma sonucunda olumlu bir geri bildirim olarak geri dönecektir. E-mail marketing, her bir kullanıcı için tek tek mail oluşturmak yerine düzenli bir içerik haritası oluşturarak maliyeti uygun ve getirisi yüksek bir çalışma yapma avantajı sağlar.

E-Posta Pazarlama Hizmetleri

Dijital pazarlama çalışmalarının çoğunda olduğu gibi e-posta pazarlama hizmetlerinde de yapılan çalışmalarının sonucunun analizini yapmak mümkündür. Veritabanında yer alan hedef kitleye toplu mail gönderildikten sonra; e-postaların ne kadarının açıldığı, tıklandığı, hangi sayfaların gezildiği, hangi ürünlerin incelendiği ve satın alındığı gibi detaylara ulaşılabilmektedir. Bu gibi detayların ölçümlenmesi sayesinde yapılacak yeni mailing çalışmasında farklı stratejiler geliştirmek ve yeni kampanyalar düzenlemek çok daha verimli bir sonuç almaya katkı sağlamaktadır.

E-posta pazarlama; dijital ve geleneksel pazarlama yöntemlerine kıyasla daha düşük maliyetlidir. Bu durum da pek çok marka ve firmanın e-mail pazarlama seçeneğini tercih etme sebebidir. Dijital pazarlama denildiğinde akla sadece reklam hizmetleri, sosyal mecralarda yapılan tanıtımlar ya da e-posta uygulamaları gelmemelidir. Dijital pazarlamacıların etkin bir sonuç alabilmeleri için tüm yöntemlerden yararlanmaları büyük önem taşımaktadır. Tüm bu kaynakları tercih etmenin ana sebebi hedef kitleyi doğru yöntemlerle yönlendirmeyi başarmaktadır. Bu kaynaklar da birbirlerini destekleyecek niteliktedir. E-posta pazarlama pek çok marka tarafından sürekli kullanılan ve müşteriyle iletişim kurdukları popüler bir yöntemdir. SendPulse de, firmaların gücünü ön plana çıkarabilmelerine ve ürünlerinin tanıtımlarını başarılı bir şekilde yaparak kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlar.

Minimalist aydınlatmalı kablosuz klavye | Logitech MX Keys Mini incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir