e-bergi okumaya var mısın?

e-bergi.com, ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından yayınlanan bir e-dergi. Sitenin adı, e-dergi gibi kavramlara alışık olanlar için şaşırtıcı olmalı. e-bergi.com, her şeyden önce adıyla farklı bir elektronik dergi.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlileri, İngilizce’deki “compute” teriminin Türkçe’de tam bir karşılığı olmamasından hareketle, ‘bermek’ kelimesi üzerinde durmuş.

“e-bergi” adı da, “bermek” kökünden türetilmiş. Bilgisayar bilimleri ve uygulama alanları hakkında kaliteli Türkçe içerik sağlamak için de “e-bergi” kavramı kullanılıyor.

e-bergi.com’da bilgisayar bilimi hakkında oldukça zengin bir içerik yer alıyor. Bilgisayar bilimiyle ilgilenenler ve özellikle öğrenciler için dikkatle izlenmesi gereken bir kaynak.

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu üyeleri tarafından kaleme alınan yazılara yer veren e-bergi.com, dışarıdan katılımlara da açık. Katılmak isterseniz iletişim bilgilerini sitede bulabilirsiniz.

Ayda bir kez yayınlanan e-bergi.com’u takip etmek için RSS ile abone olabileceğiniz gibi, elektronik postayla da yeni sayılardan haberdar edilme seçeneğini deneyebilirsiniz.

http://e-bergi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir