Shadow

Dünyaca ünlü sosyal medya uzmanı Charlene Li Türkiye’ye geliyor

Sosyal medya ve teknolojileri konusunda dünyanın en büyük otoritelerinden biri olarak kabul edilen Charlene Li,  Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı kapsamında 9 Aralık’ta İstanbul’a geliyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, iş dünyasını ve çalışanlarını dünyaca ünlü uzman konuşmacılar ile buluşturmaya devam ediyor. Turkcell Akademi’nin düzenlediği ve çok ilgi gören Pazarlama Konferansları’nın dördüncüsü 09 Aralık 2011 tarihinde Conrad Hotel’de gerçekleşiyor. Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nın bu seneki konuğu, 2009 yılında teknoloji alanında en etkili kişi, 2010 yılında da Fast Company tarafından ‘İş Dünyasının En Yaratıcı 100 Kişisi’nden biri olarak gösterilen Charlene Li.

New York Times’da best seller olma başarısını gösteren ‘Open Leadership’ (Açık Liderlik) kitabının da yazarı olan Charlene Li, teknoloji konusunda ABD’nin en önemli danışman şirketlerinden Altimeter Group’un kurucusu. Aynı zamanda da interaktif medya ve pazarlama, sosyal teknolojiler üzerine ağırlık veren, yükselen teknolojiler üzerinde rehberlik eden etkili bir düşünce lideri. Sosyal Medya Uzmanı Li, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nda sosyal ağların geleceği ve değişen dünyada kazanmanın sırlarını anlatacak.

Pazarlama Konferansı’nın birbirinden önemli konukları

Turkcell Akademi’nin Pazarlama Konferansları, daha önceki senelerde Amerikan başkanlık seçimlerinde Obama zaferinin arkasındaki isim olarak tanınan David Plouffe, dünyanın en önemli 10 düşünce adamından biri olarak gösterilen Dan Ariely ve ünlü Amerikalı sosyolog Malcolm Gladwell’i ağırlamıştı.

Turkcell Pazarlama Konferansı’nın konuğu Charlene Li kimdir?

  • Charlene Li, teknoloji konusunda ABD’nin en önemli danışman şirketlerinden Altimeter Group’un kurucusudur.  Ayrıca New York Times’da best seller olma başarısını gösteren ‘Open Leadership’ (Açık Liderlik) kitabının da yazarıdır.
  • Li, daha önce Forester Research şirketinde Başkan Yardımcısı ve Baş Analist olarak görev almıştı. Fast  Company tarafından 2009 yılında ‘Teknoloji Alanında En Etkili Kadın’, 2010 yılında ise ‘İş Dünyasının En Yaratıcı 100 Kişisi’nden biri olarak gösterilmişti.
  • Charlene Li’nin görüşlerine, sık sık, The Wall Street Journal, New York Times, USA Today gibi gazetelerde ve Reuters ve The Associated Press gibi ajansların geçtiği haberlerde yer verilmektedir.  Uzman olduğu konularda World Business Forum, World Economic Forum, WEB 2.0 gibi dünyanın en önemli etkinliklerinde Baş Konuşmacı olarak görev almaktadır.
  • Harvard Business School’dan mezun olan Li, halen okulun mezunlar derneğinin yönetim kurulunda görev alıyor.
  • İki çocuk annesi Charlene Li, bir girişimci sermayedarı olan Come Lague (şirketinin adı Nueva Ventures) ile evlidir. Li bilimkurguyu, reality TV programlarını ve puzzle yapmayı seviyor.
Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  'Telekulak'a takılmayan telefon şimdi Türkiye'de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir