Dünya devi Flextronics, HP’ye üretimde destek vermek için Türkiye’ye geliyor

Yaklaşık 30 milyar dolarlık cirosu ve 200 binin üzerindeki çalışanıyla dünya çapındaki faaliyetlerini sürdüren Flextronics’in 5 büyük kolundan biri olan Flextronics Global Services; Türkiye’deki tesisinin resmi açılışını; 13 Ekim 2011 Perşembe günü düzenlenecek bir törenle, Çorlu’da bulunan Avrupa Serbest Bölgesi’nde gerçekleştirecek. Flextronics Global Services, küresel ölçekte yüksek teknoloji ürünleri için; yedek parça tedarik zinciri yönetimi, montaj, erteleme, konfigürasyon, paketleme, test/analiz, bakım-onarım ve satış sonrası hizmetleri veriyor.

Açılışa üst düzey katılım bekleniyor

Flextronics Türkiye’nin resmi açılışına; Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Flextronics Global Services Grup Başkanı Pat Cullen, Flextronics Global Services Grup Başkan Yardımcısı John Scanlan, Flextronics Hollanda Genel Müdürü Rene Richters, Flextronics Global Services Türkiye Genel Müdürü Onur Ülkü’nün yanı sıra; HP PSG EMEA Loistik Direktörü  Bert de Winter, HP Türkiye Ülke Müdürü Ertuğ Ayık ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’in katılacağı duyuruldu. Ancak Bakan Ergün’ün katılımı henüz teyid edilmiş değil.

HP’ye Türkiye’deki üretimde destek verecek

Törenin ardından yapılacak olan işletme gezisinde, lojistik faaliyetler ve farklı dillerde klavyelerin hazırlandığı ‘Lazerle Klavye İşleme Tesisi’nde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yetkililer tarafından detaylı bilgi de verilecek. Flextronics Global Services’ın müşterileri arasında Türkiye’de aylık 200 bin bilgisayar üretme hedefiyle yola çıkan Hewlett Packard da bulunuyor. Flextronics Global Services, Hewlett Packard’ın bu hedefine ulaşmasına önemli ölçüde destek verecek.

Flextronics Global Services, 12 bin çalışanla Amerika, Avrupa ve Asya’da

Flextronics Global Services, Flextronics’in stratejik iş kollarından ve global anlamda üretim sonrası tedarik zinciri ve lojistik yönetimi hizmetleri alanında faaliyet gösteren tedarikçilerden biri. Flextronics Global Services’in kapsamlı hizmet paketi; öncelikle, bilgisayar, mobil altyapı, telekomünikasyon, sanayi, tüketici elektoniği ve medikal sektörü hedef alıyor. Şirketin, Amerika, Avrupa ve Asya’da 20’den fazla tesis ve 12.000’den fazla çalışanı mevcut. Şirketle ilgili daha fazla bilgi için, http://fgs.flextronics.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Flextronics’in 4 kıtada 30 ülkede 200,000 çalışanı var

1969 yılında Amerika’da kurulmuş olan ve Merkezi Singapur’da bulunan Flextronics; otomotiv, bilgisayar, tüketici elektroniği, endüstriyel altyapı, sağlık ve telekomunikasyon ürünleri için tasarım, mühendislik ve üretim hizmeti sunmaya odaklı Elektronik Üretim Hizmetleri (EMS) sağlayıcısı. Flextronics, 4 kıtada 30 ülkede 200,000 çalışanı ile faaliyet gösterdiği tesislerinde; yapım, teslimat ve satış sonrası servis alanlarında hizmet veriyor. Bu global faaliyetleri, temel elektronik üretim ve lojistik hizmetleri ile beraber; müşterilerine tüm süreçlerde iyileştirme, zaman tasarrufu ve maliyet düşüşü sağlayarak gerçekleştiriyor. Flextronics ile ilgili daha fazla bilgi için, www.flextronics.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir