Shadow

Dünyanın ilk 4G akıllı çocuk saati: Dokipal

Dokipal

MELİH BAYRAM DEDE

Hong Kong merkezli Doki şirketinin Dokipal adlı ürünü, dünyanın ilk 4G teknolojisini destekleyen akıllı çocuk saati olarak dikkat çekiyor. 4. nesil mobil ağ teknolojisi olan 4G, LTE ve 3G’ye göre daha hızlı veri iletişimine imkân sağlıyor. Dokipal akıllı çocuk saati MediaMarkt internet mağazasında son dönemde büyük ilgi gören seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Bu hafta sizlerle Dokipal akıllı çocuk saatine yakından bakacağız.

En doğru şekilde konum takibi

Akıllı çocuk saatleri, ailelerin çocuklarıyla ilgili güvenlik endişelerini gidermek için pratik bir araç. Dokipal akıllı çocuk saati görüntülü ve sesli arama, mesajlaşma, konum izleme, spor takibi ve eğitimsel özellikler içeren ideal bir çözüm. Dokipal akıllı çocuk saatinde konum takibi GPS, LBS ve WiFi üçlü algoritmasını kullanarak en doğru şekilde yapılıyor. Ek olarak, çocuklar saatlerini Bluetooth ile eşleştirerek arkadaşlarını da ekleyebiliyor.

Güvenlik endişesi tarih oluyor

Üretici firma tarafından 5 yaş ve üstü çocuklar için önerilen Dokipal akıllı çocuk saati, ailelerin çocukları okulda, sporda ya da parkta olduğu anlarda endişe duymamalarını sağlıyor. Çocuklarıyla her an iletişimde olma imkânı bulan aileler güvenlik kaygısı taşımıyor. Aynı şekilde bu durum, çocuklar için de güven duygusu oluşturuyor.

Sesli ya da görüntülü haberleşin

Dokipal akıllı çocuk saati sayeside, çocuğunuzla dilediğiniz zaman görüşme yapabilir, mesaj gönderip alabilir, bulunduğu konumunu akıllı telefonunuzdan görebilirsiniz. Gerektiğinde çocuğunuz da sizi ve önceden tanımlayacağınız aile bireylerinin numaralarını tek tuşla arayabilir. Bu nedenle de kendisini güvende hissedebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir