Shadow

Dijital pazarlama ajansı

Dijital pazarlama ajansı

Genel açıdan pazarlama, müşteri ihtiyaçlarını belirleme ve bu ihtiyaçlara yönelik stratejiler geliştirerek süreçleri yönetmek olarak tanımlanabilir. Geleneksel pazarlama döngüsü, pazar yönelimi, ürün ve iş ortamının analizini içerir. Pazarlamanın iş tarihi ve kültüründe derin kökleri olsa da dijital pazarlama nispeten yeni bir uygulamadır.

Bilgisayarların ve akıllı telefonların yaygın kullanımı gibi sebeplerden ötürü dijital teknolojinin patlamasıyla işletmeler yeni pazarlama taktikleri denemeye başladı. Böylece dijital pazarlama doğdu.

Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyen dijital pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha hızlı sonuçlar vermektedir. Birçok işletme fonları gelenekselden dijital pazarlama yöntemlerine yönlendirdiği için bu bölünmenin zamanla daha da büyümesi hedeflenmiş görünüyor. Bir bütün olarak ele alındığında, işletmelerin uygulanabilir bir dijital pazarlama stratejisi planlamaları ve yürütmeleri hayati önem taşımaktadır.

Dijital pazarlamanın gerçek potansiyelini elde etmek için pazarlamacılar, etkileşim pazarlaması yoluyla etki yaratacak stratejileri keşfetmek için günümüzün geniş ve karmaşık çapraz kanal dünyasını derinlemesine araştırmak zorundalar.

Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama elektronik cihazlar aracılığıyla yürütülen tüm pazarlama yöntemleridir. Bu, internette yürütülen çevrimiçi pazarlama çabalarını içerir. Dijital pazarlama sürecinde, bir işletme müşterilere ulaşmak için; arama motorlarından, bloglardan, web sitelerinden, sosyal medyadan, videodan, e-postadan ve benzeri kanallardan yararlanabilir.

Statik olan geleneksel pazarlamanın aksine, dijital pazarlama, dinamik ve sürekli değişen bir süreçtir. Aksi belirtilmezse, müşteriler bir reklam panosu veya basılı reklam aracılığıyla işletmeyle etkileşim kuramaz, dijital pazarlama ise bir işletme ile gerçek veya potansiyel müşterileri arasında iki yönlü iletişim için bir yol sağlar.

Ekran süresi birçok insan için tüm zamanların en yüksek seviyesinde gibi görünüyor. Dijital pazarlama bu gerçeklikten yararlanarak internet üzerinden iş ürün ve hizmetlerini tanıtıyor. Bu şekilde, işletmeler pazarlama çabalarının müşterilere ulaşma olasılığının daha yüksek olmasını sağlar, zamanlarının çoğunu geçirdikleri yerde hedeflemektedir.

Dijital kanalları kullanarak işinizi nasıl büyütürsünüz?

Çevrimiçi bir reklam yayınladığınızda, insanlar nerede olurlarsa olsunlar (reklamınızı coğrafi olarak sınırlamış değilseniz) reklamı görebilirler. Bu, işletmenizin pazar erişimini büyütmeyi kolaylaştırır.

Dijital Pazarlama Maliyet Verimliliği Sağlamaktadır; Geleneksel pazarlamadan daha geniş bir kitleye ulaşır. Aynı zamanda daha düşük bir maliyet taşır. Gazete reklamları, televizyon spotları ve diğer geleneksel pazarlama fırsatları için genel gider maliyetleri yüksek olabilir. Ayrıca, hedef kitlelerinizin bu mesajları ilk etapta görüp görmeyeceği konusunda daha az kontrole sahip olurlar.

İlginizi çekebilir:  Bilgi Güvenliği Başkanı şart

Dijital pazarlama ile, aktif olduğu sürece ziyaretçileri blogunuza çeken sadece 1 içerik parçası oluşturabilirsiniz. Hedef müşteri listelerine bir zamanlamaya göre ileti teslim eden bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturabilirsiniz ve gerekirse bu zamanlamayı veya içeriği değiştirmek kolaydır.

Dijital pazarlama kısaca size müşteri iletişimi ve reklam harcamalarınız için çok daha fazla esneklik sağlar.

Ölçülebilir Sonuçlar; Dijital pazarlama ile sonuç izleme basittir. Dijital pazarlama yazılımı ve platformları istediğiniz dönüşüm sayısını otomatik olarak izler.

Kişisel Veri Analizi; Dijital pazarlama, müşteri verilerini çevrimdışı pazarlamanın toplayamayacağı şekilde toplamanızı sağlar.

Etkileşim müşterilerinize de fayda sağlar. Markanızın hikayesine aktif katılımcılar haline geldikçe etkileşim seviyeleri artar. Bu sahiplik duygusu güçlü bir marka sadakati sağlayabilir.

Hızlı ve kullanışlı dönüşler; müşterilerinizin ya da danışanlarınızın reklamınızı veya içeriğinizi görüntüledikten hemen sonra işlem yapmasına olanak tanıyan bir sistemdir.

Geleneksel reklamlarda, umabileceğiniz en hızlı sonuç, birisi reklamınızı görüntüledikten kısa bir süre sonra bir telefon görüşmesidir. Ama ne sıklıkla bulaşıkları yıkarken, otoyolda giderken ya da iş yerinde kayıtları güncellerken bir şirkete ulaşmak için zamanları olur?

Başarılı bir dijital pazarlama programının yatırım getirisine göz atalım!

  • Dijital pazarlama organik içerik pazarlaması da dijital pazarlama alanında önemli bir noktadır.
  • Dijital pazarlama, reklamların ötesinde müşterilere ulaşır. İnternet kullanıcılarının %70, geleneksel reklamlara karşı içerik yoluyla ürünler hakkında bilgi edinmek istiyor (MDG, 2014).
  • Dijital pazarlama, içerik pazarlamayı yönlendirir. Beş B2B içerik pazarlama taktiği sosyal medya içeriği (%92), e-bültenler (%83), web sitenizdeki makaleler (%81), bloglar (%80) ve kişi içi etkinlikler (%77) (kaynak).
  • Dijital pazarlama SEO için hayati öneme sahiptir. Google’daki ilk organik arama sonuçları, bir arama terimi için trafik payının%32,5’ini oluşturur (Chitka)

Özet

Etkili dijital pazarlama müşteri adaylarını çekebilir ve işletmeniz için müşteriler oluşturabilir, ancak bunu kendi başına yapmak sıkıcı, zaman kaybı veya pahalı olabilir. Profesyonel bir destek için firmalar dijital pazarlama ajansı ile çalışmaktadır. Pazarlamanızın nerede gelişebileceğini bilmek istiyorsanız, güçlü yönlerinizi, zayıflıklarınızı ve fırsat alanlarınızı gözden geçirmek için ücretsiz bir strateji oturumu için bugün dijital pazarlama ajansı ile iletişime geçin!

Dijital pazarlama ajansıyla çalışmaya hazır mısınız?

Çevrimiçi varlığınızı nasıl geliştirebileceğimizi ve satış üretebileceğimizi öğrenin!

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir