Shadow

Dijital dönüşüm medyayı nasıl etkiliyor?

İnternet yayıncılığı ve sosyal ağların kullanımının artması, medyayı dönüştürüyor. Biz de bu hafta, Mediacat ve Digital Age dergilerinin Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’la medyanın geleceğini konuştuk.

Dijital mecra ve sosyal ağların yükselişe geçmesiyle, medya da bundan etkilendi. Medyanın dijital devrimde nasıl bir pozisyon alması gerektiği bugünün en çok konuşulan konularından biri.

Mediacat ve Digital Age dergilerinin Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Türkiye’de medyanın dijital dönüşümde ağır davrandığını düşünmüyor.

Peki geleneksel medya, dijital dönüşümde nasıl bir pozisyon almalı? Burada en çok konuşulan konulardan biri gazete tirajlarının internetten etkilenip etkilenmediği. Ancak çözümü gazete içeriğini ücretlendirmekte aramak doğru değil.

Türkiye’de konvansiyonel medya, sosyal ağları etkin bir şekilde kullanıyor. Gazete sitelerinin hemen hepsinin sosyal ağ hesapları var bu buralarda içerik paylaşımı yapılarak, etkileşim sağlanıyor.

BU BÖLÜMDE NELER VAR?

  • Türkiye’de 2.5 yılını dolduran Youtube yasağında kaos sürüyor
  • İngiltere, Google’ı sokak görüntüleri hizmeti nedeniyle uyardı
  • Türkiye internet kullanımında dünyada 12. sıraya yükseldi
  • Mediacat ve Digital Age’in Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, medyanın dönüşümünü TechnoLogic’e anlattı
  • Haftanın siteleri Notpaylaş ve BunuMuGiysem
  • God of War serisinin yeni oyunu ‘Ghost of Sparta’ ile ilgili detaylar
  • Hepsi birazdan TechnoLogic’te

Yeni Şafak gazetesi Teknoloji Editörü Melih Bayram Dede‘nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic programı TVNET’te ekrana geliyor. Programla ilgili görüş ve önerilerinizi info@techno-logic.tv adresine yazabilirsiniz.

Not: TVNET, TÜRKSAT 3A uydusu ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Isparta’da karasal yayın yapıyor. TVNET’in uydu parametreleri şöyle: UYDU: TÜRKSAT 3A FREKANS: 12653 SEMBOL: 4444 FEC: 5/6 POLARİZASYON: VERTICAL

TVNET, DigiTurk’te 39., D-Smart’ta 85., Teledünya’da ise 55. kanalda yayında.

İnternetten Canlı Yayın: http://www.tvnet.tv.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir