Shadow

Digiturk’te yeni nesil 3D yayın dönemi

Türkiye’de ilk HD yayını gerçekleştiren Digiturk’ün Head End Bölüm Yöneticisi Emre Uysal, HD yayının izleyiciye getirdiği avantajları TechnoLogic’e anlattı.

Digiturk’ün ilk HD yayının yanı sıra, ilk HD naklen yayını da gerçekleştirdiğini anlatan Emre Uysal, bunun kendileri için keyifli bir tecrübe olduğunu söylüyor.

Emre Uysal, Digiturk’ün bir başka hizmeti DVDigi ve artık evlerimize kadar giren 3D yayın sistemlerini ‘Yeni nesil 3D’ adıyla anıyor. Yayınlardan klasik 3D’den daha üstün bir teknoloji kullandıklarını söylüyor.

3D yayınların keyfi, en çok da futbol karşılaşması izleyenlerin ilgisini çekiyor. Digiturk’ün futbol maçlarının 3D yayınlanması için hazırlıklarıysa devam ediyor.

Digiturk Head End Bölüm Yöneticisi Emre Uysal, HD ve 3D yayının izleyiciye getirdiği avantajları anlattı (164) from Melih Bayram Dede on Vimeo.

BU BÖLÜMDE NELER VAR?

  • Facebook’un ‘Like’ bağımlıları için ilk kez özel bir klinik açıldı
  • Avrupa Birliği’nin soruşturma açtığı Google savunmada
  • BlackBerry’nin kripto nedeniyle yasaklanma riski şimdilik ortadan kalktı
  • Digiturk Head End Bölüm Yöneticisi Emre Uysal, HD ve 3D yayının izleyiciye getirdiği avantajları TechnoLogic’e anlattı
  • Haftanın siteleri liseliler için açılan bir sosyal ağ olan Eksi 20 ve takas sitesi Kalemdencipe.
  • Haftanın oyunu eğlenceli bir yapım oln Create.
  • Hepsi birazdan TechnoLogic’te

Yeni Şafak gazetesi Teknoloji Editörü Melih Bayram Dede‘nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic programı TVNET’te ekrana geliyor. Programla ilgili görüş ve önerilerinizi info@techno-logic.tv adresine yazabilirsiniz.

Not: TVNET, TÜRKSAT 3A uydusu ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Isparta’da karasal yayın yapıyor. TVNET’in uydu parametreleri şöyle: UYDU: TÜRKSAT 3A FREKANS: 12653 SEMBOL: 4444 FEC: 5/6 POLARİZASYON: VERTICAL

TVNET, DigiTurk’te 39., D-Smart’ta 85., Teledünya’da ise 55. kanalda yayında.

İnternetten Canlı Yayın: http://www.tvnet.tv.tr/

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir