Shadow

Destek için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın!

tamamlayıcı sağlık sigortası nedir

Beklenmedik durumlar karşısında ortaya çıkan sağlık masrafları çok sayıda kişinin bütçesini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmayan ya da limitleri aşan masraflar söz konusu olduğunda pek çok kişinin gelir gider dengesi bile alt üst olabiliyor. Oysa böyle bir riski göze almaya hiç gerek yok. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası mevcut sağlık sigortası için harika bir destek niteliği taşıyor. Üstelik sigorta için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmaya gerek de olmuyor.

SGK tarafından karşılanmayan ve ücret limitlerini aşan sağlık giderleri durumunda devreye giren bu sigorta devlet destekli sigorta ürünlerinden biridir. Bu sigortayı yaptıranlar SGK ile anlaşması bulunan hastanelerden sağlık hizmeti aldıklarında katılım payı dışında herhangi bir ücret ödemiyor.

En çok merak edilen unsurlardan biri de tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri oluyor. Ancak ücret noktasında tek bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olabilir. Çünkü kişinin yaşı, cinsiyeti hatta bulunduğu il bile bu sigorta türü için ayrılması gereken bütçede belirleyici oluyor. Ancak genel olarak bakıldığında rakamların çok yüksek olmadığını da belirtmek gerekir. Aynı zamanda en düşük fiyata sunan sigorta firması aracılığı ile tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak da mümkün olabiliyor.

Yine konu ile ilgili en çok merak edilen unsurlardan biri bu sigorta hangi hastanelerde geçerli olduğudur. SGK ile anlaşması olan tüm hastanelerde tamamlayıcı sağlık sigortanız geçerli olabiliyor. Bunun için mutlaka belirli hastanelere giderek sağlık hizmeti almanız gerekmez. Çünkü günümüzde hemen her şehirde çok sayıda hastanenin zaten sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması bulunuyor. Dolayısıyla hastane seçeneği noktasında da sigortalı olanların zorlanmadığını söyleyebiliriz.

Bu arada bilmeyenler için tamamlayıcı sağlık sigortasının internete özel indirim fırsatının olduğunu da aktaralım. Bu fırsat hakkında daha detaylı bilgi almak ve söz konusu sigortayı çok daha iyi anlamak için sigortam.net internet sitesine tıklayabilirsiniz. İndirim oranları sayesinde minimum düzeyde bütçe ayırmak bu sigortadan faydalanmak için yeterli olabiliyor. Bu siteye tıkladığınızda fiyat teklifi alabileceğiniz sigorta firmalarının hangileri olduğunu da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Acer Nitro 5 incelemesi – AMD Ryzen işlemcili oyun canavarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir