Dell Türkiye’de patron değişti

ABD’li bilgisayar üreticisi Dell’de Türkiye Genel Müdürü Hilmi Kelleci görevden ayrıldı. Kelleci’nin ayrılmasıyla birlikte şirkette yeni bir yapılanmaya gidildi. Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Ukrayna, İsrail ve Türkiye’yi kapsayan gelişen ülkeler pazarlarını İstanbul’dan yönetme kararı alan Dell’de Türkiye Ülke Müdürü olarak Dragos Mateescu atandı.

Gelişen ülkeler olarak ifade edilen gruba ilişki tüm pazarlama, servis ve  ürün yönetimi faaliyetleri İstanbul merkezli olarak yönetilecek. Yeni yapılanmanın başına getirilen Mateescu daha önce Dell gelişmekte olan ülkeler iş geliştirme direktörü olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin bölgemerkez üssü olması hakkında konuşan Mateescu, “Türkiye, bölgesel anlamda ekonomik büyüme açısından son derece güçlü bir pazar. Türkiye’deki yetenekli ve kaliteli insan kaynağından ve hızla büyüyen bu pazardan özellikle çok etkilendik. Ayrıca bu yeni ofis, KEC bölgesine bağlı ülkelerin daha sorunsuz ve hızlı çalışmasına da zemin hazırlamış olacak.” şeklinde konuştu. Alınan karar dahilinde İstanbul merkezli operasyonda 25 kişinin istihdam edileceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir