Shadow

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden terapi portalı

Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) öncülüğünde kurulan  terapiportali.com, bilgi, ön danışmanlık ve terapi hizmeti almak isteyen kişiler ile profesyonelleri ortak platformda bir araya getiriyor.

Türkiye’de bir ilk olan siteden ruh sağlığı hizmeti veren profesyoneller, psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, yardıma, danışmaya ihtiyacı olan herkes yararlanabiliyor.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı Psikolog Emre Konuk, terapiyi, “Hem uzmanlar hem danışanlar için herkesin aynı amaç etrafında, buluşmasını ve faydalanmasını amaç edindik” diyor.

Klinik Psikolog Eda Arduman, “Bu portal bizim danışanlara ulaşmamızı, danışanların da güvenilir bir kaynak olan bu portal üzerinden bize ulaşmalarını sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Dr. Nuşin S. Baydemir ise Terapi Portalı’nın online buluşma noktası olduğuna dikkat çekerek, “Portalde uzman makaleleri, videoları, soru-cevap gibi imkanlar bulunuyor.” dedi.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki uzman terapistlere ulaşmanın mümkün olacağı terapiportali.com’da konunun uzmanları makalelerini paylaşıyor, desteğe ihtiyacı olanları sorularına cevap veriyor.

Sitede konunun uzmanlarının eğitici videoları izleyebilir, benzer ilgi alanı olanlarla buluşmak için grup oluşturabilir ve karşılaştığınız sorunlara uzmanlar kanalıyla çözüm bulabilirsiniz.

Projenin Web Yazılım Geliştiricisi Alihan Çetin ise, “Terapi Portalı, kurumların da üyeliğine tam destek veriyor. Örneğin bir kurum, uzmanlarını siteye dahil edebilir, blog yazısı ve video ekleyebilir.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir