Shadow

Daha iyi bir akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyenlere yeni seri; Asha

Nokia, bir milyar telefon kullanıcısına daha sosyal ağlara, internete ve bilgiye en iyi erişimi sağlayan, en iyi deneyim ve değeri sunan yüksek kaliteli şık cihazlar üretme misyonunu sürdürüyor. Tüketiciler, kullanımı kolay çift SIM kartlı telefonlar, yerel servisler ve içerik, 3. parti uygulamaları gibi Nokia telefonlarının en bilinir özelliği olan üst düzey kullanıcı deneyimine erişmek istiyorlar. Nokia telefonlarının yeni ailesi Asha bütün bu özellikleri kapsıyor. Hindu dilinde Asha, yani ‘umut’, Nokia’nın odak noktası olan olumlu kullanıcı deneyimini ve milyonlarca insanı arzularına ulaştırmayı ifade ediyor.

Nokia Asha ailesinin fertleri şöyle sıralanıyor:

Nokia Asha 303

Asha 303 özenle seçilmiş materyali ve metalik dokusuyla oldukça çarpıcı bir tasarıma sahip. 2,6 inçlik kapasitif dokunmatik ekran ile yüksek kaliteli QWERTY klavye bu telefonda harmanlanıyor. Nokia Asha, internet ve sosyal ağlarda kullanım kolaylığına odaklanarak tasarlandı.

Cihaz hızlı internet deneyimi sunmak için 1 GHz işlemci, 3G ve WLAN özelliklerinden yararlanıyor. Ana ekrandan kolaylıkla ulaşılabilen deneyimin merkezinde sosyal ağlar, e-posta ve anında mesajlaşma bulunuyor. Nokia Asha 303, web sayfalarını yüzde 90’a kadar sıkıştırma özelliği ile internete daha hızlı ve ekonomik giriş imkanı sunan bulut tabanlı Nokia Tarayıcıyı destekliyor.

Eğlence ve uygulamalar da Nokia Asha 303’ün en önemli özellikleri arasında. Popüler mobil oyun Angry Birds Lite ve Facebook, Chat, Whatsapp gibi pek çok evrensel uygulama desteğinin yanında (belirli pazarlarda) Series 40 için geliştirilmiş olan Nokia Haritalar Nokia Asha 303’te mevcut. Fiyatlar pazara ve operatöre göre değişebilmekle birlikte Nokia Asha 303’ün tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 115 Euro. Ürünün 2011’in son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Nokia Asha 300

Zarif bir tasarıma sahip olan Nokia Asha 300, klavye kolaylığı da sunan dokunmatik bir cihaz. Nokia Asha 300 1GHz hızında güçlü bir işlemciye ve daha hızlı internet ve sosyal ağ deneyimini yaşatan 3G’ye sahip. Nokia Tarayıcı web sayfalarını %90’a kadar sıkıştırabilen hızlı, ekonomik ve lokalize internet erişimine olanak sağlıyor.

Kullanıcılar, ana ekrandan mesajlara, e-postalara ve anlık mesajlara, Nokia Mağazası üzerinden de tek bir dokunuşla uygulamalara, müziklere ve oyunlara erişebiliyor. Popüler mobil oyun Angry Birds Lite, Nokia Asha 300’de yüklenmiş halde bulunuyor.

Nokia Asha 300, 5 megapiksel kamera, müzik çalar, FM radyo, Bluetooth bağlantısı ve 32 GB’a kadar yükseltilebilen hafıza kartı desteği sunuyor. Fiyatlar pazara ve operatöre göre değişebilmekle birlikte Nokia Asha 300’ün tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 85 Euro. Ürünün 2011’in son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Nokia Asha 200

Nokia’nın en yeni çift SIM kartlı telefonu Nokia Asha 200, Easy Swap fonksiyonu ile kullanıcılarına cep telefonlarını kapatmaya gerek kalmadan ikinci SIM kartlarına kolayca geçiş imkanı sağlıyor.

QWERTY klavyeli bu eğlenceli ve renkli tasarımlı telefon, daima iletişim halinde bulunmak isteyen gençler ve modern hayata ayak uyduran kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Nokia Asha 200, entegre sosyal ağ, e-posta, anlık mesajlaşma, RenRen, Orkut ve Flickr desteği gibi özellikler taşıyor. Nokia Asha 200, 32 GB hafıza kartı desteğiyle binlerce şarkı depolamaya ve bataryasıyla 52 saat boyunca aralıksız müzik dinlemeye olanak tanıyor. Fiyatlar pazara ve operatöre göre değişebilmekle birlikte Nokia Asha 200’ün tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 60 Euro. Ürünün 2011’in son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia Asha 201

Nokia Asha 200’ün, tek SIM kartlı versiyonu olan, Nokia Asha 201, sosyal ağlara bağlı kalmak isteyen, fiyata önem veren ve müzik dinlemeyi seven genç kullanıcılar için mükemmel. Nokia Asha 201, yüksek performanslı hoparlörü, geliştirilmiş stereo FM radyosu ve zil sesi ayarlama özelliğiyle muazzam bir müzik keyfi sunuyor. Nokia Tarayıcı ile internete çok daha hızlı, çok daha iyi ve daha ekonomik bir şekilde erişebilirsiniz. Nokia Asha 201, 32GB’a kadar hafıza kartlarını destekliyor ve 52 saatlik çalma süresine sahip bir batarya bulunduruyor. Nokia Asha 201, popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın yanı sıra push e-mail özelliğini destekliyor. Fiyatlar pazara ve operatöre göre değişebilmekle birlikte Nokia Asha 201’in tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç yaklaşık 60 Euro. Ürünün 2012’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir