COMPEX Fuarı kapılarını açtı

Lütfi Kırdar Fuar Merkezinde, düzenlenen ve ana sponsorluğunu Türk Telekom’un yaptığı COMPEX 2008 Uluslar arası Bilgisayar Fuarı kapılarını açtı. 23 Kasım tarihinde kadar sürecek fuarın resmi açılışına Türk Telekom Pazarlama ve iletişim Başkanı Erem Demircan, , Toshiba Genel Müdürü Aytaç Biter, INTEL Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici ile Rönesans Fuarcılık Başkanı H.İsmet Göksel ve sektör temsilcileri katıldılar.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Rönesans Fuarcılık Başkanı İsmet Göksel, “Ülkemizde de hissedilmeye başlanan global ekonomik krizi zarar görmeden aşmamızın yollarından biri de fuarlara önem verip, üreticilerin ürünlerini halka buluşturarak piyasayı hareketlendirmeleridir. Teknoloji hayatımızın bir parçasıdır. Mutlaka krizden etkilenecektir ancak, gerek günlük yaşantımızda, gerekse iş dünyamızda teknolojiden vazgeçmemiz mümkün değildir. Çünkü teknoloji bir gelecektir” dedi.

Toshiba Genel Müdürü Aytaç Biter ise yaptığı konuşmada “Ekonomik kriz her sektörü bir şekilde etkileyecektir. Ancak biz Toshiba olarak büroda oturup bekleyerek krizi atlatamayacağımızın bilincindeyiz. Bugün en yeni ve en son teknolojiye sahip ürünlerimizi tanıtmak için buradayız” dedi.

INTEL GAMEX OYUNTUTKUNLARINI BULUŞTURDU

Tüm bilgisayar ve teknoloji tutkunlarının merakla beklediği INTEL’in sponsorluğundaki INTEL GAMEX, daha ilk günden yoğun bir ilgi gördü. Açılış saatinden önce bir çok ziyaretçi kapıda yoğun bir kalabalık oluşturdu.

COMPEX Fuarında 1500 metrekarelik alanda kurulan ve oyun tutkunlarının buluşma noktası olan INTEL GameX, oyun simülatörleri, strateji ve özellikle FİFA 2009 oyunlarında hünerlerini gösteren oyun tutkunları sanal dünyada kıyasıya bir rekabetine sahne oldu.

EXPER tarafından kurulan 400 metrekare alanda ise PC oyunlarının da yer aldığı oyun turnuvası ile ziyaretçiler birbirleri ile yarışmaya başladılar.

One Comment

  • didoNo Gravatar

    haftasonu gitmeyi düşünüyorum. bir sürü önemli marka orda olacak intel ve türk telekomun standına mutlaka uğricam güzel oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir