Shadow

Çocuk saati satın alma rehberi

Çocuk saati

MELİH BAYRAM DEDE

Akıllı çocuk saati, yaşı küçük çocuklarına cep telefonu vermek istemeyen ancak sürekli onunla iletişimde kalmak ve yerini takip etmek isteyen aileler tarafından tercih ediliyor. Çocuk saati satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerin başında, güvenlik ve izleme özellikleri gelir. GPS izleme, konum paylaşımı ve güvenli bölge belirleme gibi özellikler sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Bu özellikler genel olarak piyasadaki tüm akıllı çocuk saatlerinde bulunmaktadır.

Çocuğunuzla her zaman iletişimde kalın

Akıllı çocuk saati, ebeveynlerin telefonlarına yüklenen bir mobil uygulamaya bağlı çalışır. Çocuk saatini satın aldıktan sonra, kullanma kılavuzundaki yönergeleri takip ederek, telefonunuza önerilen mobil uygulamayı yükleyebilir ve çocuğunuzun saatiyle bağlantısını kurabilirsiniz. Bu uygulama telefonunuz üzerinden çocuğunuzun konumunu takip etmenizi, gerektiğinde onunla yazılı, sesli ve görüntülü görüşme yapmanızı sağlar. İhtiyaç duyduğunda çocuğunuz da sizinle iletişim kurabilir. Bu durumda siz gelen çağrıyı cevaplayarak görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Su sıçramalarına, toza ve darbelere dayanıklı

Çocuk saatleri fotoğraf çekme ve video kaydetme özelliğine sahiptir. Ayrıca birçok modelde çocukların keyifli zaman geçirmesi için çeşitli oyunlar ile hesap makinesi gibi uygulamalar da yer almaktadır. Çocuk saatleri genellikle 2 güne kadar pil ömrü sunar. Su sıçramalarına, toza ve darbelere dayanıklıdır. Bu yazıda çocuk saati modellerini inceliyor ve satın alma kararınızda size yardımcı olmaya çalışıyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım.

TCL MT42X Movetime Akıllı Çocuk Saati

TCL’in bu akıllı çocuk saatinde, önceki modellere göre daha geliştirilmiş 1,54 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran mevcut. Ekranın orta üst kısmında fotoğraf çekmek ve görüntülü görüşme yapmak için kullanılan 2 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Bu kamera sayesinde çocuğunuz size fotoğraf ya da video çekip gönderebiliyor. Aileler, akıllı telefonlarına TCL Connect uygulamasını yükleyerek, çocuklarını buradan takip edip, gerektiğinde iletişim kurabiliyor. TCL Connect uygulamasında çocuğunuzu harita üzerinde görüp takip etmek, onunla sesli ya da görüntülü iletişim kurmak için tüm seçenekleri göreceksiniz. TCL MT42, çocuğunuzu gerçek zamanlı takip etmenizi sağlıyor. Böylece onun okulda olup olmadığından emin olabiliyorsunuz. Güvenli Bölge adı verilen bir özellikle, okulun bulunduğu bölgeyi işaretleme imkânınız var. Çocuğunuz bu bölge dışına çıktığında size hemen bildirim geliyor. TCL Connect uygulaması üzerinden çocuğunuzun konum geçmişini inceleme özelliği de var. Bu ürünün pil ömrü maksimum iki gün ve IP65 derecesinde su sıçramalarına karşı dayanıklı.

İlginizi çekebilir:  BlackBerry Storm bugün Türkiye'de! İşte Türkiye satış fiyatı!

BILICRA Vision Akıllı Çocuk Saati

Çocuğunuzun güvenliği için bir başka alternatif ise Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati. Bu akıllı saate ayrıca temin edebileceğiniz SIM kartı taktıktan sonra, telefonunuzdan çocuğunuzun saatini arayabiliyor, sesli ve yazılı mesaj gönderebiliyorsunuz. Gerektiğinde çocuğunuz da akıllı saatiyle sizi arayabilir ve sesli mesaj gönderebilir. Çocuk saati, SeTracker adlı mobil uygulama üzerinden sadece sizin belirleyeceğiniz kişiler ile karşılıklı konuşma yapılabilmesine izin veriyor. SeTracker uygulaması üzerinden çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Dilerseniz güvenli bölge tanımlayabilir ve bu bölgenin dışına çıktığında anında bildirim alabilirsiniz. Gerektiğinde çocuğunuzun konum geçmişini inceleyebilir, tarih ve saat olarak inceleme yapabilirsiniz. Çocuğunuz acil bir durum olduğunda saatini kullanarak hemen sizinle temas kurabilir. Bunun için tek yapması gereken S.O.S düğmesini 3 saniye basılı tutmak. Bu durumda “Acil Durum Modu” devreye giriyor ve hem SMS ile hem de mobil uygulama üzerinden size bildirim geliyor. Bu ürünün pil ömrü maksimum iki gün ve IP67 derecesinde su geçirmez.

TCL MOVETIME MT42 akıllı çocuk saati incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
X: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir