Shadow

Citroën’in C4 Robot’u İstanbul’da

Citroën’in 2005 yılı Ocak ayında satışa sunduğu C4 modelinin, ödüllü reklamlarında kullandığı C4 Robot, İstanbul’da? Özellikle hatchback modeliyle genç kitlenin büyük beğenisini kazanan Citroën’in hazırladığı ve İstanbul’un gerçek mekan olarak kullanılarak C4 Robot’un yarıştığı bilgisayar oyunu, kısa sürede gençler arasında tiryakilik yaratacak.

Tamamen yerli yetenek ve emekle geliştirilen C4 Robot oyunu, yeni nesil grafikleri, görsel efektleri, robot ve araç fiziğinin başarılı entegrasyonu ve İstanbul temalı özgün ve gerçekçi parkuru ile büyük beğeni topluyor. Son derece kolay oynanabilecek şekilde tasarlanan bilgisayar oyununda kullanıcılar, Boğaziçi Köprüsü üzerinde başlayan, Beylerbeyi ve Marmaray güzergahını kullanarak yine Boğaziçi Köprüsü üzerinde sonlanan parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalışacaklar. Yön tuşlarının kullanılarak oynandığı oyunda, yarışçılar, S ve D tuşları ile, Citroen C4 veya C4 robot kimliğine dönüşerek, en iyi skorla parkuru bitirmeye çalışacaklar.

Boğaziçi Köprüsü’nün birebir modellendiği C4 Robot oyununun en ilginç yönlerinden biri de, yarış parkuru içinde yer alan ve 2011 yılında tamamlanacak Marmaray’ın şimdiden bitirilmiş olması. Oyunu geliştiren ekibin, gerçek plan ve görsellere kendi hayal güçlerini de ekleyerek modellediği Marmaray’ın iki yanında dev akvaryumlar bulunuyor.

C4 Robot oyunu, dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç’in önderliğinde geliştirildi. 15 yıl boyunca İngiltere’de edindiği birikimi ile birçok ödül alan; Enduro Racer, Last Ninja2, First Samurai ve Street Racer gibi ünlü oyunlara imza atan Mevlüt Dinç, aynı zamanda Türkiye’nin ilk MMORPG oyunu İstanbul Kıyamet Vakti ve I can Football oyunlarının da geliştiricisi.

C4 Robot oyununda, araba veya robotla iyi bir skor elde edebilmek için bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Araba ve robotla iyi bir skor elde etmek mümkün ancak, en iyi skor, araba ile robotu doğru zamanlarda ve dengeli bir biçimde kullanmakla gerçekleştiriliyor. Parkuru iyi öğrenmek ve tanımak da oyuncuya avantajlar sağlıyor. C4 Robot oyunu, www.c4robot.com sitesinden indirildiğinde oyuncuya bireysel olarak yarışma imkanı sunuluyor. Aynı zamanda oyun, yarışmacıların elde ettikleri skorları ve yarıştaki aracının bir kopyası olan hayalet aracını internet üzerinden yollanmasına imkan sağlıyor. Yarışmacılar böylece internet sıralamasında en yüksek skoru elde eden oyuncu ile kendi bilgisayarında karşılıklı yarışma fırsatı buluyor. Ayrıca yarışmacı isterse, her yarıştığında, hayalet arabayla bir önceki parkur/süre’sini de görerek oyunda kendisini ne kadar geliştirdiğini anlayabiliyor. Bu arada en iyi skoru yapıp diğer yarışmacılar arasında en üst sıralara yükselmek, oyunun büyük hedefini oluşturuyor.

Citroën’in tüm yatırımlarını teknolojik ve yenilikçi kimliğine uygun olarak sürdürdüğünü belirten Citroën’in Türkiye Distribütörü Baylas Otomotiv Genel Müdürü Bora Koçak, gençlerin araca gösterdiği ilgi göz önünde bulundurulduğunda, özellikle teknoloji ve otomobillerle iç içe olan online bir oyunun Citroën markasına çok olumlu katkı sağlayacağını söyledi. Koçak, Citroen Türkiye olarak, diğer ülkelerden gelecek talepler doğrultusunda projeyi geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir