Çıplak ADSL geliyor!

Türkiye’de ADSL kullanıcılarının en fazla şikayet ettikleri konu telefon kullanmadıkları halde internet kullanabilmek için zorunlu olarak telefon hattı sabit ücreti ödemek zorunda bırakılmalarıydı. Türk Telekom şikayetleri değerlendirdi ve harekete geçti. Çıplak ADSL ile internet kullanıcıları, kullanmadıkları halde zorunlu telefon hattı sabit ücreti ödemekten kurtulacaklar.

Türk Telekom CEO’su Paul Doany “Çıplak ADSL” projesi üzerine çalıştıklarını söyledi. Doany, internette vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif internet servis sağlayıcılara (ISS) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını bunun için  fiyatlarının belirlenmesini beklediklerini söyledi.

Paul Doany, “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL modeli üzerinde konuşmaya başlayacağız. Fiziksel hat maliyetinin çıkarılması lazım. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) fiyat üzerinde çalışıyor. Rakam veremiyorum ama belli olduktan sonra bu model gündeme gelecektir” dedi.

3 Comments

  • ttnetNo Gravatar

    Teşekkür ederiz, demekki en sonunda birileri bunu kulaktan kulağa duymuş ve insanların haklı olduğunun kanaatine varmış. Neyse telekom ile ttnet fiziksel olarak birbirinden ayrı firmalar olmasına rağmen neden böyle bir entegrasyon ile ikisininde kar güdmesi sağlanmış onu anlayamadım. Demekki ortalama 8 TL ücret ve açılış-kapanış bedeli ödenmeden sadece DSL kullanacağız. Süper : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir