Shadow

Ciliv: Fizy’yi satın almadık görüşmeler sürüyor

İspanya’nın Barselo’na kentindeki Mobil Dünya Kongresi’ne 45 kişilik bir ekiple çıkarma yapan Turkcell’e, Fizy konusunu sordum. Telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle erişimi engellenen müzik sitesi Fizy.com’a geçtiğimiz günlerde finans desteği sunan ve telif ödemelerini üstlendiğini açıklayan Turkcell yetkilileri, kamuoyundaki algının aksite Fizy’yi satın almadıklarını, satın almak için görüşmeler yaptıklarını söylüyor.

MobilKod uygulamasının tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Biz Fizy’yi satın almış değiliz. Satın almak için konuşuyoruz. Telif hakları konusunda görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmelerimiz bittiğinde anlaşırsak bugünkü yapısını aynen koruyarak Turkcell uygulamalarını ekleyeceğiz. Ancak meslek birlikleriyle anlaşamazsak satın almayız.” dedi.

Fizy ile Turkcell arasındaki görüşmelerde etkin rol oynayan Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar da, “Şu anda üçte ikisi Turkcell’e ait bir şirket kuruluyor. Şu anda bile görüşmeler sürüyor.” şeklinde konuşuyor.

Gördüğüm kadarıyla Fizy’nin engellenmesi ve sonrasında kamuoyunda oluşan tartışmaları Turkcell yetkilileri dikkatle izliyor ve bu konuda çok temkinli konuşmaya özen gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bu konuda neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir