Shadow

Çift SIM kartlı telefona hala talep var

Numara taşıma çıkmadan önce, çift SIM kartlı telefonlar çok revaçtaydı. Birden fazla operatörden hizmet alanların telefonlarına bir o operatörün, bir bu operatörün SIM kartını taktığı dün gibi aklımda. Sonrasındaysa çift SIM kartlı telefonlar çıktı ve kart değiştirme sorununa ilaç gibi geldi.

Büyük markaların, Çift SIM kartlı telefon üretmek istemediği bir dönemde, Çin’de Türkiye’ye çift SIM kartlı ürünler getirenler adeta bir çift SIM’lı telefon cenneti haline getirdiler Türkiye’yi.

Ardından numara taşıma çıktı, her yöne konuşma tarifeleri tüm operatörler tarafından sunuldu, konuşma ücretleri öncesine oranla daha makul hale geldi ve çift SIM kartlı telefonlar gözden düştü.

Bugüne baktığımızda ise, çift SIM kart furyası döneminde, bu kulvara girmeye yanaşmayan Nokia’nın piyasaya çift SIM kartlı ürünler çıkardığını görüyoruz. İlginç bir şekilde Nokia’nın çift SIM kartlı ürünlerine talep olduğunu öğreniyorum.

Nokia’nın son olarak piyasaya çıkardığı iki yeni çift SIM kartlı telefon var. Bunlar, Nokia X1-01 ve Nokia C2-00. Şirketin verdiği bilgiye göre kullanıcılar, SIM kartlarına isim ve özel bir logo atayabiliyor, hatta SIM kartlarından her biri için ayrı bir melodi belirleyebiliyorlar. Nokia X1-01 ayrıca müzik çalar, FM radyo ve daha farklı müzik özellikleri de sunuyor.

Nokia C2-00, kullanıcılara ‘kolay geçiş’ özelliğiyle telefonlarını kapatmadan SIM kart değiştirme imkanı da tanıyor. Beş farklı SIM kartı, kart ayarlarıyla birlikte tanıyabiliyor, böylece SIM kart her değiştirildiğinde ayarları baştan yapmaya gerek kalmıyor.

Ayrıca SIM ayarlarını kolaylıkla kontrol etmeyi sağlayan özel SIM yöneticisi tuşuyla, kayıtlı kişileri bir SIM karttan diğerine ve telefon rehberine kopyalamak çok kolay.

Nokia C2-00 32 GB’a kadar bellek desteği ile internet ve e-posta erişimi de sağlıyor. Tavsiye edilen satış fiyatları Nokia X1-01 için 209 TL, Nokia C2-00 için ise 295TL olarak açıklanmış.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy, Nokia’nın yeni modelleriyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Nokia X1-01 ve Nokia C2-00, kullandığı bir ya da daha fazla hattı olan, sağlam, fonksiyonel ve şık bir telefon isteyen kişileri hedefliyor. Çift SIM kart özelliği, fiyat konusunda hassas olan tüketicilere bir ya da daha fazla servis sağlayıcıya ait hatlarını kullanma ve böylece cep telefonu faturalarını düşürebilme özgürlüğünü veriyor. Aynı zamanda özel ve iş telefonlarının birbirinden ayrılmasına da imkan tanıyor. Ayrıca kendi kişisel ayarlarınızı yükleyerek ailenizin diğer fertleriyle aynı telefonu kullanmanız da mümkün olabiliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir