Shadow

Cepten video izleme oranı artıyor

İzlesene.com, herhangi bir uygulama yüklemeden, cihazlarının web tarayıcısı üzerinden yüz binlerce videonun keyfini çıkartan Türk cep telefonu kullanıcılarının izleme alışkanlıklarına dair istatistiklerini açıkladı. Kısa bir zaman içinde toplam video gösteriminin %10’unu cep telefonu uygulamalarından elde etmeye başlayan İzlesene.com’da her gün milyonlarca defa video izleniyor. Bu nedenle İzlesene’nin istatistikleri, Türk cep telefonu kullanıcılarının mobil eğlence alışkanlıklarını göstermesi bakımından büyük önem taşıyor. İstatistiklere göre yaklaşık 100 bin kişi cep telefonunu artık eğlenmek için video izleme amacıyla kullanıyor. İzlesene’de her gün cep telefonu üzerinden 200 binden fazla video izleniyor.

İzlesene’nin sonuçları ayrıca, kullanıcıların gündüz saatleri içerisinde en çok 12.00-13.00 saatleri arasında cep telefonundan video izlediğini, genel kullanıma bakıldığında gün içerisinde ise akşam ve gece saatlerinde daha yoğun kullanıldığını da gösteriyor. Yoğunluğun saat 19.00’dan itibaren etkisini artırdığı görülen istatistiklere göre kullanıcıların mobil uygulamaları mesai saati bitimi ile birlikte kullanmaya başladıkları anlaşılıyor. Akşam saatlerinde günün yorgunluğunu ve stresini atmak için sevdikleri sanatçılara ait video klipler ve komik videolar izleyen Türkler, gece saat 01.00’e, yani yatana kadar video izlemeye devam ediyor. Bu da Türkiye’de mobil yaşamın asıl akşam başladığı anlamına geliyor!

İzlesene.com’un yaklaşık 1 yıldır otobüste, vapurda, kafede, hatta markette cep telefonu üzerinden sorunsuzca video izleme keyfi sunan mobil versiyonları iPad, iPhone ve Android’li cihazlar da dahil olmak üzere Flash tabanlı videoları oynatabilen tüm cep telefonlarıyla uyumlu. Kullanıcılar, telefonlara özel hazırlanmış uygulamalar veya cihazların web tarayıcısı üzerinden bağlanarak yüz binlerce videonun keyfini her yerde çıkartabiliyor. Bazı akıllı cep telefonu markalarında İzlesene.com uygulaması, telefonu satın aldığınız andan itibaren herhangi bir yükleme yapmaya gerek kalmadan kullanılabilir olarak geliyor.

İzlesene.com’da bulunan 900 bin’i aşkın videoyu izlemek için siteyi her gün 1 milyon farklı kullanıcı ziyaret ediyor. Toplam 4 milyon 500 bin kayıtlı üyesi bulunan sitede günde seyredilen video sayısı ise 3 milyonu aşıyor. İzlesene.com üyelerinin internet üzerindeki etkileşimi Facebook’ta da devam ediyor. Facebook’taki İzlesene.com hayran sayfası 910 bin gibi rekor üye sayısına ulaşmış bulunuyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Z Kuşağı'nın yeni oyuncağı | TCL onetouch 4022S tuşlu telefon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir