CeBIT yerine biz kendi şovumuzu yapacağız

Her yıl Eylül ayında İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na son yıllarda şirketler katılmamayı tercih ediyor. Buna şimdi de Türkiye’nin bir numaralı teknoloji devi Türk Telekom eklendi.

Kendisiyle görüştüğüm Türk Telekom CEO’su Paul Doany, bu durumu, “Bir haftalık bir şova katılmaktansa, 12 ay kendi şovumuzu yapmak istiyoruz. Yakında İstanbul Bağdat Caddesi’nde ürünlerimizi sergileyen bir showroom açıyoruz” diye cevapladı. Görülüyor ki, Türk Telekom, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nı verimsiz buluyor. Aslında bu çok acı bir durum.

Yıllardır fuarın verimsiz geçtiği, adeta bir panayır halini aldığı, gürültülü bir mekân olduğu eleştirileri yapılıyordu. Ayrıca, son yıllarda fuarda yeni ürünlerin değil de, lansmanı yapılmış ürünlerin sergilenmesi de bunun bir nedeni sayılabilir. Çünkü artık yeni ürünleri piyasaya sunmak için fuarları beklemiyor şirketler.

Tüketici açısından bakıldığında ise, artık internetten her ürüne ulaşmak mümkün. Son olarak belirtelim ki, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nın Türk Telekom’u elinden kaçırması büyük bir kayıp. Çünkü Türk Telekom, Avea başta olmak üzere birçok şirketiyle dev bir grup ve Türkiye’nin en büyük ekonomik değerlerinden biri.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir