Shadow

CeBIT’e Türk damgası

Almanya’da 1 – 5 Mart’ta gerçekleştirilecek olan CeBIT Fuarı’na bu yıl Türkiye’nin partner ülke seçilmesi Türk girişimcileri harekete geçirdi. Katılım masraflarının yüzde 75’inin devlet tarafından karşılanmasıyla fuara katılımda patlama yaşanıyor.

Türkiye bu yıl, Avrupa’nın en büyük teknolojik buluşması olan CeBIT Fuarı’na partner ülke olarak katılıyor. 1 – 5 Mart 2011 arasında gerçekleştirilecek fuarda, Türk şirketleri kendilerine ayrılan özel alanlarda ürün ve hizmetlerini sergileme ve yeni işbirlikları yakalama fırsatı elde edecek.

MERKEL VE ERDOĞAN AÇACAK

CeBIT Fuarı’nın açılışını, 28 Şubat 2011’de Hannover Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törenle Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirecek.  Ardından 1 Mart 2011’de Türkiye ana standında yapılacak fuar açılışında da yine Merkel ve Erdoğan tarafından birlikte yer alacak. Fuar kapsamında ayrıca Türk-Alman Bilişim Zirvesi de gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’DEN KATILIMCIYA TEŞVİK

Türkiye’nin partner ülke olduğu CeBIT Fuarı’na Türk bilişim şirketleri ve sivil toplum kuruluşlarının etkin katılımının sağlanması için teşvik veriliyor. İstanbul Ticaret Odası ile fuara katılan şirketlerin masraflarının yüzde 75’i devlet tarafından karşılanıyor. Şirketlere ayrıca stand kurulmasından, yapacakları işbirlikleri ve iletişim çalışmalarına kadar çeşitli konularda da destekler sunulacak.

3 BİN 500 METREKARE ALAN BİZİM

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, 110 milyon dolarlık yıllık bütçesi ile dünyanın 5. büyük meslek odası olan İTO’nun 2,5 milyon avroya mal olacak CeBIT fuarına 80 Türk firmasıyla 3 bin 500 metrekarelik alanda katılarak, sadece kendi odalarına bağlı üyelere değil, Türkiye’deki tüm sanayi ve ticari kuruluşlara da hizmet ve destek sağlayacağı ifade ediyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Şirketler CeBIT'in gücünü yeniden keşfetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir