Shadow

CBS, CNET Networks’ü satın alıyor

Dünyada 200 milyon kullanıcısı bulunan, Türkiye’de de Mynet AŞ’nin lisansıyla Ocak 2008’den beri yayında bulunan CNET Networks 1.8 milyar dolar karşılığında Amerikan CBS televizyonuna satılıyor. CBS ABD’deki en büyük 10 internet şirketinden birisi olacak.

Amerika’nın en büyük Televizyon kanallarından CBS, CNET Networks’ü 1.8 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu. CNET.com, TV.com, Gamespot.com, ZDNet.com MP3.com gibi çeşitli web siteleriyle ayda 200 milyon farklı kullanıcıya ulaşabilen CNET Netwroks’ün amiral gemisi CNET.com ise Ocak 2008’den beri Türkiye’de CNET TÜRKİYE alan adı altında MYNET AŞ tarafından yayımlanıyor.

CBS, CNET Network hissedarlarına hisse senedi başına 11.50 dolar ödeyecek. Çarşamba günü borsada 7.95 dolardan işlem gören CNET hisseleri satın almanın duyurulmasıyla 11.30 dolara kadar yükseldi. CBS bu satın alma ile ABD’nin en büyük 10 Internet şirketi arasında yer alacak.

2007 yılını 406 milyon dolar ciro ile kapatan CNET Networks için CBS’in koyduğu hedef ise 2010 yılında 1 milyar dolar ciroya ulaşması.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  MSN Türkiye'den kadın portalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir