Casper’dan 3G’li ‘mini’

Casper dizüstü  bilgisayar dünyasına yeni bir soluk, teknolojiye yeni bir boyut getiren ürünü Minibook’u 3G ile destekleyerek netbook ürün kategorisine bir yenisini daha ekledi. Fark yaratan tasarımıyla dikkat çeken 3G destekli Minibook, kullanıcısına 3G hızında internet keyfi yaratmak için piyasaya sunuldu. Sık seyahat eden profesyoneller için yaratılan yeni Casper Minibook 3G yeni nesil internetin her yerde kullanılmaya başlandığı günümüzde dizüstü bilgisayarını yanından ayırmak istemeyenlerin yükünü hafifletecek.

Casper, dizüstü bilgisayarda hafiflik, kolay kullanım ve uzun pil ömrünü bir arada arayanlar için portföyüne bir yeni netbook ürünü daha ekledi. Minibook serisi netbook ailesine, en yeni üye olarak Intel Atom İşlemcili 10″ inçlik 3G destekli Minibook’u dâhil eden Casper, kullanıcısına teknolojiye yeni bir boyut getiren 3G hızında bir internet keyfi yaşatmayı vaad ediyor.

Ailenin yeni üyesi 3G Minibook profesyonellerin iş hayatlarında ihtiyaç duyacağı  özellikleri bünyesinde barındırırken aynı zamanda hafifliği ve kullanım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. 3G devrine özel hiçbir cihaza gerek kalmadan mobil genişbant internet desteği veren yeni 3G Minibook, 10 inç LCD ekranı, büyük, bir okadar da ergonomik kalvyesi ve oval kenarlı yumuşak dokusuyla fark yaratıyor.

Yalnızca 1 kilogramağırlığındaki minibook, dizüstünü yanından ayırmak istemeyenler ve uzun pil ömrü bekleyenler için gerçek bir kullanıcı dostu oluyor. Yüksek performansı, kullanım kolaylığı kadar görüntüsüyle de dikkatleri çekmeyi başaran 3G Minibook, siyahın tüm cazibesini klavyesinde, palmrest ve monitör arka kapağında kusursuzca yansıtırken, teknolojiyi ilk olarak yaşamayı arzulayan ve trendleri yakından takip edenlerin de vazgeçilmezi oluyor.

Intel’in ultra mobil cihazlar için geliştirdiği Atom işlemciler ile çalışan 3G Minibook, bu sayede düşük güç tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunuyor. 3 Hücreli Li-Ion pili ile arttırılmış şarj ömrü elde edilirken, hareket halindeyken daha uzun süre çalışabilme, daha hızlı data alışverişi yapabilme ve oyun oynama imkanı sağlıyor.

Kompakt yapısı ile dikkat çeken Minibook 1GB DDR 2 belleği sayesinde güncel işletim sistemlerini zorlanmadan çalıştırabilirken, 160 GB?lık sabit disk kapasitesiyle kullanıcısını depolama derdinden kurtarıyor. Ekranın üst kısmında yer alan 0.3MP çözünürlüğe sahip kamera sayesinde ihtiyaç duyduğunuz zaman video görüşme veya konferans yapabilme imkanı sunmasının yanısıra, dâhili mikrofonu,  3 adet USB girişi ve kart okuyucu özellikleri ile de kullanıcıları hiçbir uygulamadan mahrum bırakmıyor. 

Casper Minibook kablosuz internet bağlantısının yanısıra entegre 3G modemi sayesinde yeni nesil mobil internet teknolojisinin keyfini yaşatıyor. Windows XP işletim sisteminin desteklediği ürünün fiyatı ise.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir