Shadow

Çarşı kapalı, ‘wireless’ açık!

Türkiye’nin kablosuz İnternet hizmetleri konusunda önde gelen firmalarından TURKMESH sektöre hızlı bir giriş yapıyor. İlk olarak Ramazan ayında Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sultanahmet’te Ramazan’ şenliklerinin resmi İnternet sağlayıcısı olarak kendini gösteren TURKMESH, yoluna Kapalıçarşı ile devam ediyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da önemli tarihi mekanlarından biri olan ve her gün yerli yabancı onbinlerce kişinin gezdiği Kapalıçarşı, TURKMESH’in kurduğu kablosuz İnternet altyapısıyla teknolojiye artık çok daha yakın.

Tüm Kapalıçarşı esnafının ve sakinlerinin hizmetine sunulan kablosuz İnternet altyapısıyla, Kapalıçarşı’nın tarihi dokusuna zarar verilmeden İnternet’e erişmek mümkün olabiliyor. TURKMESH’in bölgeye özel kampanyalar sunduğu bölgede ilk etapta 40 Mbit’lik hatla hizmet veriliyor. TURKMESH, gelen talep doğrultusunda bu hattı üç dört katına kadar kolayca çıkartabiliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TURKMESH Genel Müdürü Hüseyin Çizmecioğlu şunları söyledi:

“2007’de kurulan şirketimiz, gerçekleştirdiği yeniden yapılanma ile artık bireysel kullanıcıları da kablosuz İnternet kolaylığıyla tanıştırıyor. Ramazan ayında Sultanahmet’te gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmanın ardından Kapalıçarşı gibi kablosuz ağ altyapısının kurulmasının son derece zor olduğu bir ortamda da sorunsuz hizmet sunabiliyor hale geldik. Tek bir sokak kazmadan götürdüğümüz bu hizmetle Kapalıçarşı’nın tarihi dokusunda hiçbir değişikliğe de gitmedik. Başta İstanbul’un farklı bölgeleri olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerini de kablosuz İnternet avantajlarıyla tanıştırmak için hazırlıklarımız sürüyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir