Tam da zorlu maceralara göre

Macerayı  seven ve hareketli yaşam tarzı  olan kişilere göre tasarlanan Canon PowerShot D10, üstün dayanıklılık özelliğiyle olağanüstü görüntü kalitesini birleştiriyor. 10 metreye kadar suya dayanıklı olan PowerShot D10, 1,22 metreden sert bir yüzeye düşme şokunu kaldırabiliyor, -10°C’ye kadar düşük ısılarda çalışabiliyor. Üstelik toza da dayanıklı.

PowerShot D10, sörf yaparken, şnorkelle yüzerken, kayak yaparken, dağ tırmanırken her alanda, her macerada kullanıcıların yanında olmak üzere tasarlandı. Zorlu ortamlarda makineyi güvenle saklayacak yumuşak çanta, omuz, boyun ve bilek askıları gibi koruyucu birçok aksesuarı mevcut. Makinenin sensörü 12.1 Megapiksel çözünürlüğü yakalıyor ve görüntülerin, önde gelen görüntü ayrıntıları kaybolmadan,  kırpılıp büyütülmesine izin veriyor.

3x zum lens çok yönlü kadraj seçenekleri sunarken Image Stabilizer (Görüntü Sabitleme) makine sallanmasının istenmeyen bulanıklığa neden olmasına engel oluyor. Bu makine hareketli ortamlar için tasarlandığından, özellikle çok hareketli faaliyetlerde bu özellik çok işe yarıyor.  

Kullanıcıların harekete odaklı olarak resim çekmeye devam etmesini sağlamak için DIGIC 4,  müthiş resimler çekmeyi zahmetsiz hale getiren birçok akıllı özelliği harekete geçiriyor.

Yeni bir Smart Auto modu Scene Detection (Sahne Algılama) Teknolojisi kullanarak çekilen sahneyi ayrıntılı olarak inceliyor; öznenin parlaklığını, kontrastını, mesafesini ve genel renk tonunu kontrol ediyor.  Sonra, sahneye uygun en mükemmel ayarları temin etmek için 18 moddan birini seçiyor.

Canon’un Motion Detection (Hareket Algılama) Teknolojisi sayesinde en hareketli olayların fotoğraflarında bile bulanıklık görülmez. Bu özellik, hem makinenin hem de öznenin hareketini algılayarak ayarları buna göre düzenliyor.

PowerShot D10: Başkalarının gidemediği her yere gider!

Plajdan kayak tepelerine, çok çeşitli çekim modu ve – deniz dibi için özel Underwater (Sualtı), Snow (Kar) ve Beach (Plaj) modları dahil olmak üzere- kullanılan Özel Manzara modları ile en doğru ayarları sunan PowerShot D10’u Canon Avrupa Kişisel Görüntüleme Çözümleri Başkanı Rainer Fuehres şöyle yorumluyor: “PowerShot D10 sınırları aşan bir fotoğraf makinesi. Başka fotoğraf makinelerinin gidemeyeceği yerlere, PowerShot serisinin en önemli özellikleri olan olağanüstü görüntüleme ve kullanım kolaylığını taşıyor.”

POWERSHOT D10’UN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Suya dayanıklı  (10m’e kadar), şoka dayanıklı (1.22m), donmaya dayanıklı (-10°C), toza dayanıklı dijital fotoğraf makinesi
 • 12.1 Megapiksel
 • 3.0x optik zum, optik Image Stabilizer (Görüntü Sabitleme) ile
 • Smart Auto modu, Scene Detection (Manzara Algılama) Teknolojisi ile
 • Ultra hızlı tepki, harika görüntü kalitesi ve akıllı teknolojiler için DIGIC 4
 • 2mm koruyucu zırhlı, olağanüstü parlak 2.5″ PureColor LCD II
 • IS ve Motion Detection (Hareket Algılama) Teknolojileri ile bulanıklıkla savaşır.
 • Face Detection (Yüz Algılama) Teknolojisi,  Face Select & Track (Yüz Seçme ve İzleme) ve Blink Detection (Göz Kırpma Algılama) artı FaceSelf-Timer (Zamanlamalı Deklanşör) ve Auto Red-Eye Correction (Otomatik Kırmızı Göz Düzeltme) özellikleri ile insan resimleri çekmek kolaylaşır.
 • İsteğe bağlı aksesuar sisteminde Omuz&Boyun askı seti ve Bileklik Askısı artı Ön Kapak Seti bulunur.
 • Çok çeşitli çekim ve Special Scene (Özel Manzara) modları
 • 30fps VGA filmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir