Shadow

Camilere ‘Wireless’ internet geliyor

Diyanet, önümüzdeki 4 yılda teknolojiden en üst düzeyde yararlanmayı ve cami cemaatini yararlandırmayı hedefliyor. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, bu amaçla, ibadet saati dışında cemaatin vakit geçirebileceği mekanlar oluşturulacak camilerde kablosuz internet (wireless) hizmeti de sunulacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki 4 yılda teknolojinin sunduğu imkanlardan en üst düzeyde yararlanmayı amaçlıyor.

Bilişim okuryazarı, çağdaş bilgi ve teknolojiye yatkın, teknoloji konusunda toplumun yönlendirilmesine katkıda bulunacak din görevlileri yetiştirmeyi planlayan Başkanlık, kurumsal portalı üzerinden, yaşlı, özürlü, entelektüel, genç gibi kullanıcı gruplarına dini bilgiler yayınlanacak.

Bilgi Yönetim sisteminin, önümüzdeki 4 yıl içinde kurulması öngörülüyor. Vakitlerin normal oluşmadığı coğrafyalarda namaz vakitlerinin belirlenmesi de hedefler arasında bulunuyor.

4 Comments

  • Orijinal DelikanlıNo Gravatar

    bence gzel olur. Özellikle bazı camilerin çay ahçeleri çok hoş.
    Böylece daha sosyal bir ortam olur ve hem cemaatin poulasyonunu artırır hemde yaş ortalamasını düşürür.

  • muratNo Gravatar

    camii ler namaz kilinan yerlerdir…”camiilere wireless geliyor” tabiiri yanlis bir tabirdir…camiilere gelmez o, kulliyelere gelir…yani eski zaman kulliyelerindeki kutuphane birimine bagli, bilgi alma kismina katki olarak…

    –Külliye: cami ile birlikte medrese, imaret, türbe, kütüphane, hamam, aşevi, kervansaray, çarşı, okul, hastane, tekke, zaviye binalarından oluşan yapılar topluluğu. Merkezindeki yapı camidir.–

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir