Shadow

Bu yıl Türkiye’de 5 milyon akıllı telefon satılacak

HTC Güneydoğu Avrupa Executive Direktörü Nikitas Glykas, “Türkiye’de distribütörlerimiz aracılığıyla yaklaşık 350 bin cihaz satışı gerçekleştirdik. Türkiye’de bu sene 5 milyon akıllı telefon satılması öngörülüyor. Biz de bu sene yüzde 9 olan pazar payımızdan iki haneli pazar payına ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Canalys araştırma şirketi rakamlarına göre Türkiye akıllı telefon pazarında yüzde 9 pazar payı elde ettiklerini belirten HTC Güneydoğu Avrupa Executive Direktörü Nikitas, “Türkiye’de geçen sene distribütörlerimiz aracılığıyla yaklaşık 350 bin cihaz satışı gerçekleştirdik. Türkiye’de bu sene 5 milyon akıllı telefon satılması öngörülüyor. Biz de bu sene yüzde 9 olan pazar payımızdan iki haneli pazar payına ulaşmak istiyoruz. Bölgemizde, Yunanistan, İsrail, KKTC ve Türkiye var. En çok fokus olduğumuz alan ise Türkiye. 2011 yılında yüzde 80 gibi büyük bir gelir artışı ile yüzde 60 kar artışı sağladık. Hedefimiz bunu daha yukarıya taşımak. Rekabetten korkmuyoruz. HTC web sitesine ziyaretlerde yüzde 267 artış oldu. En çok artış da Türkiye’den geldi. Bu da bizim doğru ülkede olduğumuzu gösteriyor. İnsanlar teknolojiyi seviyorlar. Ben de geçen eylülden bu yana buraya yerleştim. Çok güzel bir şehir.” dedi.

CEPLE FOTOĞRAFI SEVDİK

Akıllı telefonlarda çağrılardan ve aramalardan sonra en çok kullanılan özelliğin yüzde 42 ile fotoğraf çekmek olduğunu belirten Glykas, “Bundan da anlayabilirsiniz ki, 2011’de sadece 45 milyar mobil fotoğraf Facebook’a yüklendi. Çekilen fotoğrafların çoğu iyi değil. Bir anı yakalamak istiyorsunuz ama örneğin ışık kötü. Bir çok üretici iyi fotoğraf vaad etse de biz vaad etmiyor, en iyi deneyimi sunuyoruz. HTC’nin yeni Image Sense özelliği sayesinde yeni akıllı telefonlar, video çekerken aynı zamanda fotoğraf da çekebiliyor. HTC One serisi ürünler Nisan’da Türkiye’de satışa sunulacak.” dedi.

İlginizi çekebilir:  Media Markt 30. yılını kutluyor!

FOTOĞRAFTA İDDİALI

Barselona’da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi’nde ilk kez tanıtılan HTC One serisi ürünler hakkında bilgi vermek için Ritz Carlton Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Glykas, “Yeni ürünlerimizde kamera ve video düğmelerini ayırdık. Çünkü, önce kamerayı açacaksınız, sonra video moduna geçeceksiniz, daha sonra video çekeceksiniz. Yeni Sense modunda ise tek tuşla hem fotoğraf hem de video çekebiliyorsunuz. Gördüğünüz bir şeyin, fotoğrafını ya da videosunu çekmek istediğinizde, HTC Sense ile 0.7 saniyede kamerayı aktif hale getirebiliyorsunuz. Düşük ışıklı ortamlarda cep telefonlarının kameraları iyi sonuç vermiyor. Yeni sensörümüz yüzde 44 daha fazla ışık vererek, daha iyi fotoğraflar çekmeyi sağlıyor.” şeklinde konuştu. Glykas, yeni HTC sensörünün, iPhone 4S’ten daha iyi fotoğraflar çektiğini savundu.

25 GB DEPOLAMA ALANI

HTC akıllı telefon satın alanlara Dropbox üzerinde 25 GB ücretsiz depolama alanı verdiklerini açıklayan Glykas, sözlerine şöyle devam etti: “Bu alana 10 bin fotoğraf yüklenebiliyor. Örneğin bir gazeteciyim, 25 GB fotoğraf göndermek istiyorum. Sadece fotoğrafın linkini göndererek, fotoğraflı karşı tarafa ulaştırabiliyorum. Öte yandan Media Link özelliğiyle, cep telefonundaki fotoğraf ve videolar, televizyon ekranına yansıtılabiliyor. Otantik Ses fonksiyonuyla telefondaki müzikler iTunes ile de senkronize edilebiliyor. HTC One ile birlikte yeni Sense 4.0’ı da sunuyoruz. Bir önceki sürümüne göre büyük avantajları var. En önemli iki artısı; muhteşem kamerası ve otantik ses.”

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir