Shadow

Bu tabletler iPad 3’ten hızlı

Amazon CEO’su Jeff Bezos, Kindle Fire HD adlı tablet bilgisayarların iPad 3’ten yüzde 41 daha fazla veri transferi yapan kablosuz internet bağlantı teknolojisine sahip olduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük e-kitap sitesi Amazon.com, Kindle adlı e-kitap okuyucularla giriş yaptığı cihaz üretimi pazarındaki iddiasını, Kindle Fire HD adlı yeni tablet bilgisayarlarla sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Amazon CEO’su Jeff Bezos tarafından tanıtılan yeni tablet bilgisayarlar, teknik özellikler olarak çıtayı daha da yükseltiyor ve hatta rakiplere de fark atma iddiasını taşıyor. Amazon CEO’su Jeff Bezos, Kindle tabletlerin şirketin elektronik kitap, ses ve video gibi içerik ekosistemi ile birlikte sektörde en iyi çözüm olduğunu savundu. Bezos’un tanıttığı Android 4.0 işletim sistemiyle çalışan Kindle Fire HD’ler yeni kablosuz internet bağlantısı (WiFi) teknolojisiyle rakiplerin ürünlerine nazaran daha yüksek hızda iletişim kurmayı sağlıyor. Yapılan testlerde çift antenli Kindle Fire HD’lerin iPad 3’ten yüzde 41 daha fazla veri transferi yaptığı tespit edilmiş durumda.

İKİ FARKLI EKRAN BOYUTU

Amazon, Kindle Fire HD adını verdiği ürünleri 7 ve 8.9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla satışa sundu. 7 inçlik Kindle Fire HD’nin başlangıç fiyatı 199, 8.9 inçlik Kindle Fire HD’nin başlangıç fiyatıysa 299 dolar. Her iki ürünü de 16 GB’tan 64 GB’a kadar farklı depolama seçenekleriyle satın almak mümkün. 7 inçlik Kindle Fire HD, 1280X800 piksel çözünürlükte görüntü veren bir ekran teknolojisine sahip. 16 GB için 199 dolar fiyat etiketi taşıyan ürün, 11 saate kadar pil ömrü vaad ediyor. 8.9 inçlik Kindle Fire HD ise 1920X1200 piksellik bir ekrana sahip. TI OMAP 4470 işlemci kullanan ürün, HD kamera, çift hoparlör ve HDMI çıkışı ile birlikte geliyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Türk Telekom'un Motorola Xoom kampanyası 14 Haziran'da açıklanıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir